Makita, mikrovlnka

Japonci začali prodávat bezdrátovou mikrovlnku. Ve vlaku si snadno ohřejete knedlo vepřo zelo

  • Makita má novou přenosnou mikrovlnku
  • Umožňuje ohřívat hotová jídla kdekoli včetně vlaku

Japonská společnost Makita, jejíž produkty najdete v každém Bauhausu a OBI, představila bezdrátovou mikrovlnnou troubu, která dokáže ohřát jídlo na cestách. Funguje stejně jako běžná mikrovlnka a na plné nabití dokáže ohřát hned několik jídel.


Nepřehlédněte: Takhle má vypadat vlajkovka! Nová Motorola Edge 40 Pro je nabušená, ale cenovku má překvapivě nízko


Jídlo ohřeje na cestách i na dovolené

Japonská firma Makita, kterou zná každý český kutil, uvedla na trh přenosnou bezdrátovou mikrovlnnou troubu, kterou lze nosit všude s sebou a používat ji k ohřevu chutných pokrmů.

Ovládá se pomocí několika tlačítek a ovladačů na horní straně a na plné nabití dokáže ohřát až 11 jídel. Mikrovlnka není lehká, má hmotnost necelých devět kilogramů, ale snadnému přenášení napomáhá integrovaný popruh přes rameno, takže si ji můžete vzít s sebou na dovolenou nebo do MHD.

Představte si radost na tvářích spolucestujících, až ve vlaku z Prahy v 9:15 ráno vytáhnete tohoto drsňáka a začnete si na plastovém talíři ohřívat svíčkovou nebo jiný tradiční český pokrm.

Makita uvádí, že mikrovlnná trouba nabízí dostatek prostoru pro „talíř nebo velkou krabičku s obědem“ a je ideální „pro ohřev jídla na stavbě, v autě nebo v případě katastrof“.

Přenosná mikrovlnka se podívá i do Evropy

Je dokonce vybavena nabíjecím portem, takže teoreticky můžete nabíjet iPad a sledovat televizní pořady na plné pecky, zatímco si v mikrovlnce ohříváte jehněčí. Není však jasné, zda MW100G funguje i za pohybu, takže nevíme, zda si oběd můžete ohřát i ve chvíli, kdy dobíháte autobus.

Mikrovlnná trouba je zatím k dostání pouze v Japonsku, kde stojí 110 000 jenů, tedy asi 17 000 korun. Společnost naznačila, že by svou mobilní mikrovlnku mohla brzy uvést i na evropský trh, když na svých sociálních sítích sdílela upoutávkové video, ale termín zahájení prodeje si zatím sobecky nechala pro sebe.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Makita, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares