iPhone 14 Pro

Jaký bude iPhone 15? Apple možná navýší kapacitu operační paměti, tvrdí insider

  • Premiéra špičkových iPhonů se blíží
  • Jakou telefony nabídnou výbavu?

Pokud jsou informace insiderů správné, do premiéry nových iPhonů 15 zbývá necelý měsíc. Proslýchá se, že k tiskové konferenci dojde 12. nebo 13. září. A i když společnost Apple drží informace o nových telefonech pod pokličkou, není jí to nic platné. Úniků je v poslední době tolik, že o mobilech víme prakticky vše.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop spatřil v hlubokém vesmíru žhnoucí otazník. Jde o srážku dvou galaxií?


Dostane iPhone 15 Pro 8 GB RAM?

Například víme, že prémiové modely Pro (iPhone 15 Pro a Pro Max) budou využívat novou čipovou sadu Apple A17 Bionic, zatímco základní verze (iPhone 15 a iPhone 15 Plus) budou spoléhat na loňský čip A16.

Spekuluje se, že iPhony 15 Pro a Pro Max budou stejně jako jejich předchůdci vybaveny 6 GB operační paměti, byť zřejmě dostanou rychlejší čipy od Micronu nebo Samsungu. V posledních letech se ukázalo, že 6 GB RAM iPhonům stačí, na rozdíl od telefonů s Androidem, které k plynulému běhu operačního systému potřebují více RAM.

Přesto údajně existuje malá šance, že se v iPhonech letos 8 GB dočkáme. Nový 3nm čip A17 Bionic byl totiž údajně testován s 6 GB i 8 GB RAM, a to v modelech iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Insider, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @URedditor, si však není jistý, pro jakou kapacitu se Apple nakonec rozhodl.

Nový konektor, 48Mpx fotoaparát a chytrý výřez

Již dříve uniklo, že iPhone 15 Pro a Pro Max budou vybaveny displeji s technologií LIPO (low-injection pressure over-molding), díky které bude možné zúžit rámečky kolem obrazovky na pouhých 1,5 mm oproti 2,2 mm u modelů iPhone 14 Pro (Max).

Pro základní modely iPhone 15 a Plus bude velkou novinkou zavedení chytrého výřezu, tzv. dynamického ostrova (Dynamic Island). Základní modely se také dočkají významných vylepšení fotoaparátu a je také téměř jisté, že letošní generace iPhonů přijde s novým nabíjecím konektorem USB-C.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares