iPhone 14 Pro

Jakou výdrž nabídne iPhone 15 Pro Max? Nová informace krotí prvotní nadšení

  • Premiéra iPhonu 15 Pro Max se blíží
  • Telefon bohužel „extra velkou“ baterii nenabídne

Do premiéry telefonů řady iPhone 15 zbývá přesně týden a pokud sledujete vše kolem, už jistě víte, že tím nejlepším telefonem bude letos iPhone 15 Pro Max. Zatímco předchozí spekulace uváděly, že mobil dorazí s velkou baterií a nabídne bezkonkurenční výdrž, nový únik tvrdí, že tomu tak nejspíš nebude.


Nepřehlédněte: Vědci našli nesmírně vzácnou planetu. Podle současných teorií by neměla existovat


Apple iPhone 15 Pro Max tím nejlepším?

Podle známého insidera, který si říká Majin Bu, by iPhone 15 Pro Max „měl dorazit s baterií článku 4 422 mAh“, což je mírný nárůst oproti baterii předchůdce 14 Pro Max s kapacitou 4 323 mAh. Předchozí zprávy nicméně uváděly trochu něco jiného – to, že iPhone 15 Pro Max bude obdařen baterií s luxusní kapacitou 4 852 mAh.

I kdyby však informace Majin Bu byly správné, neznamená to, že iPhone 15 Pro Max bude v oblasti výdrž na baterii otloukánkem. Například u iPhonu 14 Pro Max se kapacita baterie oproti modelu 13 Pro Max, který měl akumulátor s kapacitou 4 352 mAh, nepatrně snížila. A iPhone 12 Pro Max měl také menší baterii než 11 Pro Max (3 687 mAh oproti 3 969 mAh).

Stále parádní výdrž

Zvýšení výdrže u iPhonu 15 Pro Max zajistí supermoderní čipová sada A17 Bionic postavená na 3nm technologickém procesu a vyladěný software; v tímto případě iOS 17. Apple novou verzi operačního sytému testuje již několik měsíců, ale pravděpodobně drží pod pokličkou několik nových funkcí a optimalizací specifických právě pro novou řadu iPhone 15. iPhone 14 Pro Max patří mezi telefony s nejdelší výdrží na trhu, je tak nabíledni, že iPhone 15 Pro Max nabídne ještě lepší výsledky.

Pokud se nestane něco nečekaného, tak společnost Apple představí iPhone 15 Pro Max na své akci Wonderlust v úterý 12. září. Očekáváme, že nový vlajkový telefon přinese řadu vylepšení, včetně titanového rámu, nabíjecího portu USB-C a periskopového objektivu s optickým zoomem.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: MacWorld, Majin Bu/X

Total
0
Shares