Vyhledávání Huawei Petal Search

Jak získat aplikace do telefonu Huawei? Snadněji než si myslíte

Koupili jste si právě nový telefon Huawei a přemýšlíte, jak nejrychleji mít stejné aplikace a nastavení, jako na tom starém? Přinášíme vám ucelý návod a hned několik možností, jak se k aplikacím a hrám dostat. Využít můžete třeba oficiální obchod AppGallery, který nahradil Google Play, nebo aplikaci Phone Clone, o které už jste určitě také slyšeli. Ale vůbec tou nejlepší volbou je chytrý systém vyhledávání Petal Search.


Nepřehlédněte: Konečně! Huawei Watch 3 umí odpovídat na textovky


Co je Petal Search? Jak funguje?

Petal Search vyhledává aplikace jak v oficiálním obchodě Huawei AppGallery, tak i na stránkách vývojářů třetích stran. V každém novém telefonu Huawei najdete Petal Search na úvodní obrazovce. Stačí na widget (nebo ikonu) kliknout a Petal Search spustit. Objeví se před vámi základní obrazovka, kde v kategorii „Nejlepší aplikace“ najdete ty nejlepší doporučené appky. Zkrátka to, co chcete!

Přejete si stáhnout Facebook, WhatsApp nebo kecálka Facebook Messenger? Stačí kliknout na tlačítko „Instalovat“ a chvilku počkat, poté zvolit „Stáhnout“ a nakonec celý postup dokončit volbou „Instalovat“. Aplikace se automaticky umístí na vaši domovskou obrazovku.

Takto jednoduše jste si nainstalovali populární sociální síť Facebook. Není v tom žádný fígl nebo magie, tento postup můžete využít u jakékoliv aplikace nebo hry, kterou v AppGallery, oficiálním katalogu Huawei, nenajdete. A pakliže se třeba trochu bojíte o bezpečnost, možná vás uklidní, že před instalací každé aplikace proběhne její kompletní antivirový sken, aby se zamezilo jakýmkoli rizikům. Huawei to má promyšlené.

Nápověda

Mimochodem, pokud widget (nebo ikonu) Petal Search na domovské ploše svého telefonu nevidíte, tak kdekoliv na obrazovce, kde máte volný prostor, stáhněte dva prsty k sobě. Dole na displeji se objeví nabídka: Tapeta, Widgety, Přechody, Nastavení domovské obrazovky. Vyberete si pochopitelně Widgety a teď už jen stačí nalistovat ten označený Petal Search. Jakmile na něj kliknete, okamžitě se umístí na volné místo na obrazovce. Hotovo.

Obchod AppGallery

Aplikace si také můžete stáhnout přímo z obchodu s aplikacemi AppGallery, který se neustále rozšiřuje o spoustu nových globálních nebo lokálních aplikací. Navigace v obchodě s aplikacemi je intuitivní a aplikace lze třídit podle typu, hodnocení a dalších kritérií. Pak už stačí stáhnout svoji oblíbenou a ta se automaticky přidá na hlavní obrazovku a můžete ji rovnou využívat.

V AppGallery najdete třeba ucelenou nabídka aplikací společnosti Seznam.cz. Jejich Mapy.cz nebo e-mailový klient poskytují v českém prostředí vynikající alternativy k aplikacím od Googlu. Stáhnout zde můžete i aplikaci Můj vlak od Českých drah, TikTok, Viber nebo aplikace Microsoft Office.

K dispozici jsou pochopitelně i další, jako třeba Můj T-Mobile, Moje O2, Můj Vodafone, KB Mobilní banka, mBank CZ (nechybí snad žádná česká bankovní aplikace), Home Creddit CZ, Tipsport CZ, Můj Globus či Clubcard Tesco. Z her vypíchněme mega populární online tankovku World of Tanks, apokalyptické State of Survival: Survive the Zombie Apocalypse, The Walking Dead: Survivors či akci Shadow Fight 2. Mimochodem, zabezpečení obchodu běží na softwarovém vybavení antivirové firmy Avast.

Zkopírování profilu (aplikací a dat) ze starého mobilu (Phone Clone)

Máte jiný telefon než je Huawei s operačním systémem Android, nebo přecházíte ze zařízení s operačním systémem iOS? Zkuste mobilní aplikaci Phone Clone. Během chvilky si přenesete celé nastavení ze starého telefonu včetně telefonního seznamu, SMS, galerie fotek nebo svých oblíbených aplikací. Některé aplikace nicméně přenést nelze, ať byste se snažili sebevíc. Zejména pak ty, které jsou vázány na API Google. Pokud však ihned po vybalení telefonu Huawei z krabičky použijete Phone Clone (aplikaci najdete v Google Play/AppGallery/App Store), nic tím nezkazíte.


Nepřehlédněte: Huawei Nova 9 oficiálně: stylový design, 100 W nabíjení, ale bez 5G


Redakční tip – aplikace GSpace

Pokud vlastníte mobil Huawei bez Google služeb a přesto po nich stále toužíte, jistě vám přijde náš návod, díky kterému Google appky do mobilu dostanete mrknutím oka. GSpace umožňuje naklonování Google služeb, a tedy i všech aplikací a her z Google Play. Instalace vám zabere přitom jen pár minut a celý postup je opravdu jednoduchý. GSpace můžete využít ve starších (třeba Mate 40 Pro) i nejnovějších telefonech Huawei, třeba i v horké novince ze série Huawei Nova, která bude mít evropskou premiéru 21. října.

Mějte na paměti, že vše provádíte zcela na vlastní zodpovědnost. Autor návodu ani provozovatel webu fonetech.cz nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které na vašem smartphonu či v softwaru mohou vzniknout. Instalací neautorizovaného a neoficiálního software se rovněž vystavujete bezpečnostnímu riziku.

Total
54
Shares