WhatsApp

Jak poznáte, zda vás někdo zablokoval na WhatsAppu? Poradíme, jak to zjistit

  • Píšete někomu na WhatsAppu a nedostává se vám žádné odpovědi?
  • Je možné, že si vás osoba na druhé straně zablokovala
  • Poradíme, jak zjistit, zda tomu tak skutečně je

Uznejte, že není nic horšího než být zablokován. Možnost nechat zmizet z kontaktů ve WhatsAppu lusknutím prstu někoho, kdo vás obtěžuje, rozčiluje nebo vám prostě jen vadí, je nepochybně pohodlná – a je to navíc důležitý bezpečnostní nástroj. Ale pro ty, kteří byli zablokováni, jde o bolestivou věc, zejména pokud se jim nikdy nedostalo vysvětlení proč.


Nepřehlédněte: Muž tvrdí, že cestoval časem do roku 2027: Filmuje prázdné ulice a obchody. Je posledním člověkem na Zemi?


Aplikace WhatsApp vám neřekne, kdo vás zablokoval a dokonce vám ani nepošle oznámení, že jste byli zablokováni. Takže stoprocentně nevíte, zda vás někdo opravdu zablokoval nebo ve skutečnosti jen opustil aplikaci WhatsApp a přešel k jiné službě pro zasílání zpráv, například k Signalu nebo Telegramu.

Pokud vás zajímá, zda vás někdo na WhatsAppu „bloknul“, zde jsou tipy, které vám to pomohou zjistit.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Jak zjistit, že mě někdo ve WhatsAppu zablokoval?

Hovory nefungují: Pokud voláte někomu, kdo vás zablokoval, hovor se prostě nespojí.

Chybí čas posledního stavu online: Ve většině případů byste měli mít možnost zjistit, zda je někdo online nebo alespoň získat přístup k jeho stavu „Naposledy online“. Pokud vás kontakt zablokoval, neuvidíte ani jedno z toho. Je však možné, že tyto informace nejsou viditelné jen kvůli tomu, že si uživatel v nastavení upravil prvky svého soukromí.

Chybí profilový obrázek: Nezapomeňte zkontrolovat profilový obrázek. Pokud vás dotyčný zablokoval, už neuvidíte jeho fotku, ale jen šedý avatar. Ale stejně jako v případě online stavu i tady platí, že nejde o definitivní důkaz toho, že vás někdo skutečně zablokoval. Jedná se však o cennou nápovědu.

Zprávy se nedoručují: Pokud zprávu odešlete člověku, který vás zablokoval, u textovky se vám vždy zobrazí jen jedna fajfka (zpráva odeslána), dvě fajfky (zpráva doručena) se vám nikdy zobrazovat nebudou. Avšak uvědomte si, že k nezobrazení druhé fajfky dochází i v případě, že má někdo vypnutý telefon nebo přišel o přístup k internetu. Takže pokud si toho všimnete, hned nepanikařte. Pokud se však stav u zprávy nemění po dobu několika dní, je téměř jisté, že už si nenapíšete.

„Pokud jste u konkrétního kontaktu zaznamenali všechny tyto skutečnosti, může to znamenat, že vás uživatel zablokoval. Pro všechny tyto ukazatele však cíleně existují i jiná vysvětlení, abychom tak chránili vaše soukromí, pokud se sami rozhodnete někoho zablokovat. Proto vám nemůžeme potvrdit, zda si někdo zablokoval vás, uvádí zástupci společnosti WhatsApp na oficiálních webových stránkách sociální sítě.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WhatsApp, Mirror, MTW

Total
0
Shares