Telefon, iPhone

iPhony obsahují kritickou bezpečnostní chybu, varuje Apple. Okamžitě si nainstalujte aktualizaci

  • Používáte iPhone? Ihned si nainstalujte nový iOS!
  • Aktualizace opravuje chybu, kterou mohou zneužít podvodníci

Společnost Apple vyzvala všechny uživatele iPhonů, aby okamžitě aktualizovali operační systém iOS kvůli závažné bezpečnostní chybě, kterou mohou zneužít hackeři. Upozornil na to server BGR.


Nepřehlédněte: Trápí vás časté nabíjení? Apple poradil, jak výdrž telefonů prodloužit až dvojnásobně


iPhony obsahují závažnou chybu

Technologický gigant pravidelně vydává aktualizace systému pro své chytré telefony, aby zlepšil jejich funkčnost, opravil různé bugy a zazáplatoval všelijaké bezpečnostní problémy, ale v nejnovějším případě je důležité přejít na iOS 17.3 okamžitě, a to kvůli opravě chyby, která již byla zneužita hackery při reálných útocích. 

Apple nespecifikoval, o jakou konkrétní hrozbu se přesně jedná, aby zabránil dalším útočníkům v průniku do telefonů, než je uživatelé stihnou aktualizovat. 

Z toho málo, co uniklo na internet, se má závažná chyba týkat vyhledávání v poště (aplikace Mail), kde údajně mohou třetí strany získat přístup k informacím, a také ve webovém prohlížeči Safari, respektive v jeho jádru WebKit.

iPhone 15
Zdroj: Amanz / Unsplash

Společnost Apple uvedla, že „zákeřně vytvořená webová stránka může být schopna získat otisk prstu uživatele a potvrdila, že nezveřejňuje, nediskutuje ani nepotvrzuje bezpečnostní problémy, dokud neproběhne vyšetřování a nejsou k dispozici opravy nebo nové verze.

Instalaci důležité aktualizace, která opravuje celkem 15 chyb, provedete standardně přes Nastavení = > Obecné = > Aktualizace softwaru. Před instalací operačního systému iOS 17.3 se jen ujistěte, že je váš iPhone nabitý alespoň na 50 procent kapacity baterie a že v úložišti máte dostatek místa.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares