iPhone X

iPhone X muži vybuchl v kapse, ošklivě mu popálil nohu

  • Po delší době prolétla internetem zpráva o dalším iPhonu, který popálil svého majitele
  • Tentokrát to odskákal muž z Austrálie, kterému způsobil zranění iPhone X

Číňanka, které místo iPhonu 12 Pro Max přišlo pitíčko s jablečnou příchutí, sice může být zklamaná a ronit krokodýlí slzy, měla ale štěstí, že nebyla bezprostředně ohrožena na životě. To se bohužel nedá říct o muži z australského Melbourne, kterému v kapse vybouchl iPhone X a způsobil mu ošklivé popáleniny.


Psali jsme: Žena si objednala iPhone 12 Pro Max, v balíčku jí přišel jablečný jogurt


V kapse u kalhot pocítil teplo, poté iPhone X explodoval

Exploze telefonů mohou mít často velmi závažné následky. Nyní se o tom přesvědčil také vědec Robert De Rosa, který utrpěl popáleniny druhého stupně poté, co jeho letitý iPhone X náhle vybuchl.  Zraněný muž uvedl, že seděl u stolu ve své kanceláři a najednou zaslechl šumivý zvuk, který vycházel z jeho mobilu. Poté už jenom pocítil „intenzivní“ bolest levé nohy.

„Slyšel jsem slabé lupání, následované zašuměním a pak už jen následovala velká bolest levého stehna.“ Poté, co rychle vstal a telefon duchapřítomně odhodil na podlahu, De Rosovi okamžitě došlo, že něco není v pořádku. Z jeho oblíbeného iPhonu X vycházel štiplavý kouř.

Postižený se podle svých slov pokusil kontaktovat přímo Apple, ale od výrobce iPhonu X nedostal žádnou odpověď. Celou věc tak dal k soudu.

Vybuchující Samsung

Podobné incidenty se staly již dříve. V roce 2016 explodoval iPhone 7 ihned po vybalení z krabičky. Nejznámější jsou ovšem lapálie Samsungu s bateriemi u špičkového Galaxy Note 7. Tento telefon vybuchoval tak často a tak nepředvídatelně, až musela být jeho výroba zcela zastavena.

Total
2
Shares