iPhone

iPhone vypadl z letadla a plachtil k zemi z výšky 5 kilometrů. Nálezce se nemohl přestat divit

  • Muž našel iPhone, který vypadl z letadla a plachtil 5 kilometrů
  • K překvapení všech byl telefon v pořádku, fungoval a dokonce zůstal odemčený

Tuto neděli se odehrálo letecké neštěstí, kdy jednomu Boeingu 737 odlétlo za letu okénko i s částí trupu a letadlo muselo nouzově přistát. Nikomu na palubě se naštěstí nic nestalo, nicméně jednomu muži touto dírou v trupu letadla vylétl pryč iPhone. K udivení všech se s telefonem nic nestalo.


Nepřehlédněte: Muž prý na 353 let starém obraze drží iPhone. Malba zmátla i šéfa společnosti Apple


iPhone vypadl z výšky 5 kilometrů

Zní to skoro jako vymyšlený příběh. Letadlo společnosti Alaska Airlines mělo poruchu a utrhl se mu kus stěny. Vzniklý tlak způsobil, že část poletujících věcí zkrátka proletěla dírou ven. Když kl tomu došlo, letadlo bylo ve výšce zhruba 5 kilometrů nad zemí.

Průrvou v trupu proletěl také iPhone, podle fotografií na internetu jde o iPhone 14 Pro nebo 15 Pro. Při náhodné procházce jej objevil Seanathan Bates. Nálezce zůstal u vytržení, na displeji odemčeného iPhonu byl totiž e-mail ohledně zaplacených zavazadel za 70 dolarů (asi 1 600 korun) na jméno Cuong Tran.

Nálezce nevěřil vlastním očím

Telefon, přestože padal skoro 5 kilometrů, byl naprosto v pořádku, ochranné sklo nebylo nikde prasknuté a iPhone přežil i díky ochrannému obalu. Bizarní je, že na spodní hraně zůstal nabíjecí konektor, který se pravděpodobně utrhl kvůli extrémní změně tlaku na palubě.

Nálezce okamžitě zavolal Národní úřad pro bezpečnost dopravy (NTSB) a oznámil jim nález telefonu z Boeingu 737, který měl nehodu. Úředníci na místo dorazili a telefon od nálezce převzali. Aby situace nebyla málo bizarní, řekli, že jde již o druhý nalezený mobil z tohoto letu.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash zdroj: BGR

Total
0
Shares