iPhone

iPhone totálně dominuje světu. Lidé nic jiného nechtějí, ukazuje žebříček nejprodávanějších telefonů

 • iPhony drtí konkurenci
 • Jsou nejprodávanějšími telefony na světě

Vedení společnosti Apple může oslavovat. V loňském roce se podařilo iPhonu obsadit hned osm pozic mezi nejprodávanějšími smartphony na světě. Vyplývá to ze statistik analytické skupiny Counterpoint.


Nepřehlédněte: Mysleli si, že jejich blízcí volají s žádostí o pomoc. Byl to zcela nový podvod s umělou inteligencí


iPhone vládne světu

Společnost Counterpoint vydala zprávu, ve které uvádí deset globálně nejprodávanějších smartphonů na světě. Žebříčku drtivě vládne Apple. A na rozdíl od konkurence lépe prodává drahé modely než ty levné.

V loňském roce roku se do první desítky nejprodávanějších smartphonů na světě dostala v podstatě celá aktuální produkce Applu. Tak silnou pozici iPhony aktuálně mají. Ostatní výrobci mohou jen závidět. 

Nejprodávanějším chytrým telefonem loňského roku byl iPhone 13, který se na prodejích iPhonů podílel 28 %. Stal se nejprodávanějším smartphonem v Číně, USA, Velké Británii, Německu a Francii.

Nejlevnějším iPhonem v žebříčku je iPhone SE 2022, který v českých obchodech seženete za 13 990 korun. Překvapením je čtvrté místo iPhonu 14 Pro Max, tedy aktuálně nejdražšího mobilu ze stáje Applu, který se začal prodávat až na podzim. 

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Dominanci společnosti z Cupertina narušil jen Samsung, který bral čtvrtou a desátou pozici – čtvrtý skončil Galaxy A13, žebříček pak uzavřel Galaxy A03. Zajímavé je, že jde o velmi levné mobily bez podpory internetu 5G.

Je naprosto zřejmé, že Apple na drahých modelech, které jsou navíc celosvětově nejprodávanější, výborně vydělává. Naopak konkurence má mezi nejprodávanějšími telefony ty nejzákladnější modely, kde je marže velmi nízká.

Nejprodávanější telefony roku 2022:

 1. iPhone 13
 2. iPhone 13 Pro Max
 3. iPhone 14 Pro Max
 4. Samsung Galaxy A13
 5. iPhone 13 Pro
 6. iPhone 12
 7. iPhone 14
 8. iPhone 14 Pro
 9. iPhone SE 2022
 10. Samsung Galaxy A03

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
5 komentářů
 1. Ano, souhlasím. Řečeno s klasikem:
  Já jsem sólista, přece nebudu řvát s davem.
  A taky je vidět, že lidi se mají pořád moc dobře a mají peníze na blbosti

 2. 😄 na ulici denně potkávám lidi, co vypadají že nemají co žrát, tři čtvrtiny národa čekají na výplatu jak na smilování, aby mohli jít udělat do Alberta nákup, ale všichni potřebují mít ajfouna 😄
  Zvrácená doba 😅

Comments are closed.