Koncept skládacího iPhonu

iPhone se skládacím displejem bude podporovat stylus

  • V cupertinu pracují na skládacím iPhonu
  • Měl by mít véčkovou konstrukci a podporovat dotykové pero

Premiéra za dva roky

První náznaky o tom, že Apple připravuje skládací telefon iPhone, vedou do roku 2017. Od té doby už uběhlo ale hodně času a v segmentu skládaček se činí hlavně Samsung a Huawei. Před časem se objevily spekulace, že bychom se mohli dočkat už v roce 2022, byť někteří s tímto odhadem nesouhlasí. Jako třeba společnost EqualOcean, jež si myslí, že první iPhone se skládací konstrukcí bude představen až v roce 2023.


Psali jsme: Apple chystá vlastní samořídící auto, pohánět ho bude přelomový typ baterie


Ohebné véčko a stylus

Ať tak či onak, skládací iPhone má dostat displej s úhlopříčkou 7,3 nebo 7,6 palce. V kapse by však telefon neměl zabrat příliš místa. Má mít totiž véčkou konstrukci jako Galaxy Z Flip od Samsungu, který se pyšní 6,7palcovou ohebnou obrazovkou s poměrem stran 22:9. Zajímavé je, že „iPhone Flip“ má podporovat stylus, tedy dotykové pero pro psaní rychlých poznámek na displeji.

Zatím neexistuje žádné oficiální vyjádření společnosti k údajnému skládacímu telefonu. Je známo, že Apple vývoj svých produktů úzkostlivě střeží a zásadně nikdy nekomentuje. Šušká se, že kromě ohebného iPhonu pracuje Apple také na vlastním elektromobilu a AR brýlích Apple Glass.

Total
1
Shares