Apple iPhone 15

iPhone dominuje prodejům. Applu na paty šlape jen Samsung

 • iPhony drtí konkurenci
 • Jsou nejprodávanějšími telefony na světě

Společnost Counterpoint vydala zprávu, ve které uvádí deset globálně nejprodávanějších smartphonů na světě. Žebříčku drtivě vládne americký Apple.


Nepřehlédněte: Sonda NASA na Marsu nafotila skvrny připomínající živé tvory


iPhone vládne všem

Vedení společnosti Apple může oslavovat. V prvním čtvrtletí letošního roku se iPhonu podařilo obsadit hned pět pozic mezi nejprodávanějšími smartphony. Vyplývá to ze statistik analytické skupiny Counterpoint. Apple v žebříčku naprosto exceluje.

Nejprodávanějším mobilem v prvním čtvrtletí letošního roku se stal iPhone 15 Pro Max, tedy nejdražší smartphone z produkce Applu. Připomeňme, že v Česku se nabízí tento mobil podle velikosti vnitřního úložiště za 35 990 korun až 47 990 korun. Za iPhonem 15 Pro Max se umístil základní iPhone 15. Na třetím místě skončil iPhone 15 Pro. A čtvrtý? Předloňský a stále velmi oblíbený iPhone 14. Zase Apple.

Dominanci technologické společnosti z Cupertina narušil jen Samsung, který bral pátou, šestou, sedmou, devátou a desátou pozici – pátý skončil prémiový model Galaxy S24 Ultra, následován Galaxy A15 5G, Galaxy A54 a Galaxy S24 a Galaxy A34.

Při pohledu na žebříček je naprosto jasné, že Apple na drahých modelech, které jsou navíc celosvětově nejprodávanější, výborně vydělává. Naopak konkurence má mezi nejprodávanějšími telefony jen dva špičkové mobily a pak už jen ty nejzákladnější kousky, kde je marže minimální.

App Store, iPhone
Zdroj: William Hook / Unsplash

Nejprodávanější smartphony prvního kvartálu 2024:

 1. iPhone 15 Pro Max
 2. iPhone 15
 3. iPhone 15 Pro
 4. iPhone 14
 5. Galaxy S24 Ultra
 6. Galaxy A15 5G
 7. Galaxy A54
 8. iPhone 15 Plus
 9. Galaxy S24
 10. Galaxy A34

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: SamMobile, Counterpoint

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..