iPhone 15

iPhone 16 se výrazněji spolehne na umělou inteligenci. Asistentka Siri se možná naučí česky

  • iPhone 16 má dostat výrazné vylepšení mikrofonu, tvrdí uznávaný analytik Kuo
  • Jeho zpráva dále poukazuje na to, že Apple vylepší Siri a potřebuje kvalitní hlasový vstup

Apple na podzim tohoto roku představí své nové iPhony 16. Velmi důležitým prvkem, především pak u vrcholné dvojice iPhone 16 Pro a Pro Max, budou funkce umělé inteligence obsažené v systému iOS 18. A kvůli tomu musí Apple sáhnout i k jedné nenápadné hardwarové inovaci.


Nepřehlédněte: iOS 18 pomalu klepe na dveře. Apple s příchodem řady novinek odstřihne několik telefonů


iPhone 16 s lepším mikrofonem

Renomovaný tipér a lovec úniků Ming Chi Kuo informoval o tom, že všechny verze iPhone 16 budou obsahovat výrazné vylepšení specifikací mikrofonu. Tým pracuje na lepší odolnosti vůči vodě, přičemž druhým problémem, který inženýři musí vyřešit, je lepší filtrace signálu od šumu.

Apple se k tomuto kroku odhodlá kvůli tomu, že chce výrazně vylepšit hlasovou asistentku Siri a další funkce, které vyžadují hlasový vstup dat do telefonu. Kuo dokonce tvrdí, že půjde o tak důležité vylepšení, že z něj Apple vlastně udělá hlavní prodejní argument nových iPhonů.

Apple iPhone 15
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Nové AI funkce

Zbrusu nové funkce spojené s umělou inteligencí plánuje Apple představit již v červnu v rámci aktualizace iOS 18, naznačují úniky. Apple má pracovat na vlastním jazykovém modelu (LLM), který následně propojí s celou řadou nativních aplikací.

Již v současné verzi iOS můžeme pozorovat některé funkce umělé inteligence (AI), které například našeptávají text do klávesnice nebo automaticky třídí obrázky a videa podle polohy a obsahu, který je na fotkách zobrazen.

Další nezbytnou součástí iOS „v novém“ by měla být vylepšená hlasová asistentka Siri. Na tu Apple již dlouho pořádně nesáhl a experti očekávají výrazné vylepšení na úroveň současných asistentů a chatbotů s vlastními generativními jazykovými modely. Není vyloučeno, že Siri by v takovém případě mohla konečně umět i česky.

Zdroj náhledové fotografie: Amanz / Unsplash, zdroj: Medium, Gizmodo

Total
0
Shares