App Store, iPhone

iOS 18 pomalu klepe na dveře. Apple s příchodem řady novinek odstřihne několik telefonů

  • iOS 18 by mělo k uživatelům dorazit během podzimu příštího roku
  • Představeno však bude již v červnu na konferenci WWDC24

Apple oznámil v červnu letošního roku iOS 17 a později jej vydal v září s novými iPhony 15. Nedočkaví uživatelé však již pohlíží po novém iOS 18, které by mělo dle dosavadních úniků přinést zásadní změny.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max je supervýkonná mašina do kapsy. Může ohrozit pozice herních konzolí?


iOS 18 – kdy vyjde?

Dle předchozích zkušeností je takřka stoprocentní, že Apple oznámí novou aktualizaci iOS 18 již na sklonku jara příštího roku. V červnu totiž tradičně pořádá vývojářskou konferenci WWDC, na které vždy dochází k představení nového operačního systému iOS a občas i hardwarových novinek.

iOS 18 tedy pravděpodobně bude veřejnosti ukázáno již za sedm měsíců, přičemž k ostrému vydání by mělo dojít v září roku 2024, nejpozději pak v říjnu, tedy za rok. Zatím však nic nebylo oznámeno, jedná se o nepotvrzené informace.

Nové funkce: Chytrá Siri

S ohledem na iOS 18 se spekuluje nejčastěji o umělé inteligenci, kterou Apple dlouhodobě zanedbával. Hlasová asistentka Siri se nabídkou svých funkcí a schopností zasekla i za Cortanou od Microsoftu, která přitom již byla nahrazena generativní umělou inteligencí od OpenAI.

AI, Apple Siri
Zdroj: Omid Armin / Unsplash

Apple podle všeho nesáhne po již vymyšleném řešení v podobě ChatGPT, ale buduje vlastní platformu. Podle analytika Jeffa Pu mají nové iPhony pro příští rok nabídnout integrované funkce generativní umělé inteligence. Nic konkrétního však populární insider neprozradil.

Spekuluje se však i o dalších změnách. Apple dost možná bude muset nabídnout uživatelům možnost instalovat aplikace a hry i z dalších obchodů, ne jen z App Storu. Samozřejmostí budou také nové emotikony v rámci platformy Unicode.

Jaké telefony dostanou iOS 18?

Opět jde o spekulace, ale lze předpokládat, že Apple se zbaví několika starších telefonů v podpoře iOS 18. Nový operační systém pro příští rok by tedy měl být kompatibilní s iPhonem 11 a novějším, popřípadě iPhonem SE 2. generace a novějším.

Zdroj náhledové fotografie: William Hook / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares