iPhone 12

iPhone 16 přinese zásadní vylepšení fotoaparátu, tvrdí únik. Jak ještě se nová generace promění?

  • Apple iPhone 16 Pro příští rok projde zásadní proměnou
  • Dostane lehce odlišně tvarované objektivy
  • Hovoří se také o zvýšení úhlopříčky na 6,3 palce

Sotva došlo k uvedení iPhonu 15, tipéři a spekulanti už pokukují po příští generaci. Ta by měla nést označení iPhone 16 – pakliže dojde k dodržení číslování – a očekává se příchod ještě větších inovací v oblasti fotoaparátu. Na své si údajně přijdou také milovníci tenkých telefonů.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max je supervýkonná mašina do kapsy. Může ohrozit pozice herních konzolí?


iPhone 16 Pro v novém

Nutno předeslat, že žádné informace, o kterých píše server Apple Insider, v tuto chvíli nelze ověřit, takže jde čistě o spekulace a neoficiální úniky. iPhone 16 Pro, menší z dvojice vrcholných iPhonů, by měl obdržet teleobjektiv s ohniskem 120 milimetrů, čímž by dohnal letošní model iPhone 15 Pro Max. Co to znamená? Že příští rok i menší z dvojice, iPhone 16 Pro, nabídne až pětinásobný optický zoom (bezztrátový).

Další informace hovoří o snížení rozměrů nových „šestnáctkových“ iPhonů. Apple má sáhnout po technologii tvarovaných objektivů. Ty jsou obecně hodně tenké a menší iPhone 16 Pro by díky tomu nemusel tolik narůst na hmotnosti a tloušťce.

V minulosti se však hovořilo také o tom, že iPhone 16 Pro rozměrově mírně vyroste, a to má platit zejména pro jeho displej. Z aktuálních 6,1 palce by mohlo dojít k navýšení úhlopříčky na 6,3 palce. Obrazovka modelu Pro Max by měla vyrůst z 6,7 palce na 6,9 palce, což – jestli tato spekulace potvrdí – nový iPhone katapultuje mezi největší smartphony na trhu.

Do představení nových iPhonů 16 zbývá ještě poměrně hodně času, téměř rok. S tím, jak se bude blížit termín premiéry, zvýší se i množství „zaručených“ úniků. S předstihem se dozvíme specifikace a zcela jistě uniknou i fotografie různých pouzder, krytů a samotných telefonů. Doba, kdy se výrobcům včetně Applu dařilo držet informace pod pokličkou až do oficiálního uvedení, je nenávratně pryč.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares