iPhone 14 Pro

iPhone 16 přinese vylepšený fotoaparát. Dostane rozlišení z iPhonu 14 Pro

  • Apple chystá premiéru očekávaného iPhonu 15
  • Zraky insiderů už se ale upírají k další velké věci – představení telefonu iPhone 16

Je to až k nevíře, ale Apple stále ještě nepředstavil iPhone 15 a na internetu už se čile spekuluje o tom, jakou výbavu nabídne jeho nástupce, tedy iPhone 16.


Nepřehlédněte: Zásadní průlom: Čínské laserové dělo nepotřebuje náboje a může střílet donekonečna


Apple plánuje keynote

Za necelý měsíc dojde k premiéře očekávané čtveřice nových jablečných smartphonů. Pokud se nestane něco neočekávaného, 12. nebo 13. září Apple zástupcům médií i široké veřejnosti představí telefony iPhone 15, iPhone 15 Plus a iPhone 15 Pro a 15 Pro Max.

Zraky insiderů už se ale upírají k další velké věci – představení iPhonu 16. Jeff Pu, technologický analytik hongkongské investiční společnosti Haitong International Securities, píše, že prémiové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max budou vybaveny 48Mpx ultraširokoúhlým fotoaparátem.

Primární fotoaparáty loňských modelů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max používají 48Mpx snímač a zdá se, že stejného rozlišení se příští rok dočká i „širokáč“. Kromě toho Pu říká, že iPhony 16 Pro a 16 Pro Max nabídnou podporu bezdrátového standardu Wi-Fi 7, zatímco letošní iPhony 15 Pro a Pro Max dorazí s podporou Wi-Fi 6E.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

iPhone 15: Jakou bude mít 15 výbavu?

Podle známého novináře Marka Gurmana z agentury Bloomberg budou iPhone 15 Pro a Pro Max vybaveny displeji s technologií LIPO (low-injection pressure over-molding), díky které bude možné zúžit rámečky kolem obrazovky na pouhých 1,5 mm oproti 2,2 mm u modelů iPhone 14 Pro (Max).

Pokud si vzpomínáte, displej s technologií LIPO se poprvé objevil v chytrých hodinkách Apple Watch Series 7 a letos jej Apple nasadí i ve svých chytrých telefonech a tabletech iPad.

Pro základní modely iPhone 15 a Plus bude velkou novinkou zavedení chytrého výřezu, tzv. dynamického ostrova (Dynamic Island). Základní modely se také dočkají významných vylepšení fotoaparátu a získají procesor A16 z loňských iPhonů 14 Pro (Max), zatímco letošní prémiové varianty přejdou na supermoderní třínanometrový čip A17.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: GSMArena, GSMArena, Medium

Total
0
Shares