iPhone X

iPhone 16 může mít fotoaparáty ve stylu populárního iPhonu X, prozradil s předstihem insider

  • Začíná se spekulovat o novém iPhonu 16
  • Apple zřejmě chystá překvapivou změnu

Objevil se další obrázek, který potvrzuje zvěsti o tom, že připravovaný iPhone 16 od společnosti Apple bude mít na zadní straně vertikální uspořádání fotoaparátu, upozorňuje server AppleInsider.


Nepřehlédněte: NASA zachytila záhadný signál z kosmu. Přiletěl z oblasti mimo naši galaxii


iPhone 16: V hlavní roli fotoaparát

Tipér Majin Bu, který se v poslední době ukazuje jako jeden z nejspolehlivějších, uveřejnil v pátek CAD nákres telefonu, který má zobrazovat chystaného nástupce současných iPhonů 15 (Pro).

Jeho informaci potvrdil následně respektovaný odborný portál MacRumors, který se taktéž pyšní kvalitní základnou zdrojů. A o několik dní později tu máme další únik, který spekulaci kolující internetem potvrzuje. Tentokrát ho na svědomí má japonský server Macotakara.

Hlavní vizuální změna mezi iPhonem 15 a iPhonem 16 by se podle insiderů měla nacházet na zadní straně, z které podle neoficiálních informací zmizí velký čtvercový fotomodul. Nově by měla z těla plynule vystupovat jen malinkatá pilulka obsahující pod sebou dva (nebo v případě modelů Pro tři) objektivy.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že Apple se za několik měsíců vrátí o několik let nazpátek a zákazníkům nabídne telefony, které budou připomínat legendární iPhone X.

Únik zároveň poukazuje na možnost, že základní iPhone 16 může nabídnout True Tone blesk mezi oběma fotoaparáty, případně i velmi užitečný LiDAR skener okolí.

Telefon nedávejte do rýže, říká Apple

O Applu se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s doporučením, jak vysušit utopený telefon. Cupertinský technologický kolos na svém webu vyvrací zažitou pověru, že jakmile si smartphone (nedopatřením) namočíte, musíte jej přes noc naložit do rýže, abyste měli po starostech. To přitom není úplně pravda, ba naopak, mobil naložený v rýži vám může přidělat víc starostí.

„Nedávejte iPhone do sáčku s rýží. Drobné částečky rýže by mohly iPhone poškodit,“ uvádí americký výrobce na svých stránkách. A navíc přidává i několik dalších tipů, co byste neměli dělat v případě, že se vám mobil namočí: „Nesušte iPhone pomocí externího zdroje tepla (třeba fén) nebo stlačeného vzduchu. Nevkládejte do konektoru cizí předměty, například vatovou tyčinku nebo papírový ubrousek.“

Zdroj náhledové fotografie: Vinoth Ragunathan / Unsplash, zdroj: AppleInsider, Apple

Total
0
Shares