Apple iPhone 15 Pro Max, Dynamic Island

iPhone 15 Pro Max je zase nejlepší. Tuhle funkci možná ale tak často nepoužíváte

  • iPhone 15 Pro Max je prý oficiálně nejlepší mobil pro selfie fotky
  • Toho hodnocení mu udělil web DxOMark, který testuje fotoaparáty telefonů

Renomovaný server DxOMark si vzal na paškál iPhone 15 Pro Max. Znovu. Po výborném hodnocení za hlavní zadní fotoaparát přichází další test, tentokrát čelní selfie kamerky. Zatímco z hlediska zadního foťáku zůstal nový iPhone druhý za Huawei P60 Pro, v odvětví selfíček je dle DxOMarku úplně nejlepší.

iPhone 15 Pro Max znovu v DxOMarku

Nejlepší aktuální telefon od Applu se umístil na první příčce žebříčku DxOMark z hlediska selfie fotoaparátu. Se ziskem 149 bodů překonal loňský iPhone 14 Pro Max i Huawei Mate 50 Pro. Ale pozor, velkou spoustu telefonů (například Huawei P60 Pro) DxOMark na tuto funkci vůbec netestoval. iPhone tak může být králem jen na krátkou dobu.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 15 Pro Max má až druhý nejlepší fotoaparát na světě. Nestačí na „zakázaný“ Huawei


Z testování DxOMarku vyplývá, že selfie kamerka iPhonu 15 Pro Max má přesnou expozici a široký dynamický rozsah pro focení i video, velmi rychle ostří, nabízí opravdu skvostnou porci detailů a z hlediska portrétního režimu zvládá přímo nadstandardní režim bokeh.

Mírnou kritiku si vysloužil přední fotoaparát v noci, objevuje se prý velká spousta šumu a místy i světelné artefakty. Žádná sláva to prý není ani u softwarového přisvícení, které nedokáže správně osvítit obličej při focení.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Selfie kamerka stojí za to

iPhone 15 Pro i Pro Max disponuje v čelním průstřelu zvaném Dynamic Island 12Mpx selfie kamerkou. Ta má clonu f/1.9, fázové ostření a také optickou stabilizaci obrazu. Ohnisko 23 milimetrů je stálé, nelze jej tedy měnit jako v případě zadního fotoaparátu.

Přední kamerka je velmi obratná i co se týče videa. Můžete s ní natáčet obsah až ve 4K rozlišení při 60 fps, popřípadě i zpomalený záběr v rozlišení Full HD až při 120 fps.

Zdroj náhledové fotografie: Don Kaveen / Unsplash, zdroj: DxOMark

Total
0
Shares