iPhone 14 Pro

iPhone 15 přijde o ikonický prvek. Apple si to nerozmyslel, tady je důkaz!

  • Premiéra iPhonu 15 se nezadržitelně blíží
  • Telefon dostane lepší fotoaparát i nové „akční“ tlačítko

Stejně jako kruhové tlačítko pod displejem je pro iPhony od první generace stejně ikonické i „přepínátko“ na boku, kterým lze telefon rychle přepnout do tichého módu. Tlačítko ztišení provází iPhone dlouhých šestnáct let bez výrazné změny. Letos se to však změní.


Nepřehlédněte: Windows po 28 letech přijde o základní funkci. Nově bude za peníze


Důležité tlačítko na boku

Apple letos chystá výraznější designové změny u své řady telefonů iPhone 15. Očekává se lehce upravený design s oblejšími hranami a tenčími rámečky okolo displeje. Průstřel Dynamic Island by měly dostat i základní modely 15 a 15 Plus. U vyšších modelů Pro pak Apple zřejmě upraví kovové části.

Další novinkou bude nový systémový konektor. Místo tradičního Lightningu vybaví Apple novinky USB-C konektorem. Není to z jeho hlavy, americká společnost se musí přizpůsobit nové evropské legislativě, která vyžaduje jednotný konektor, kterým bude právě USB-C.

U modelů Pro se plánovala navíc i dotyková tlačítka s haptickou zpětnou vazbou, ale od toho se údajně upustilo ve prospěch standardního ovládání hlasitosti. Místo toho se z přepínače pro ztlumení zvuku stane přizpůsobitelné tlačítko Action.

Premiéra iPhonu 15 je na spadnutí

Že se nového tlačítko skutečně dočkáme dokazuje video, které se objevilo na internetu a ukazuje pouzdro pro iPhone 15 Pro. Vidět můžeme, že klasický malý přepínač je pryč a místo něj bok telefonu zdobí podlouhlé tlačítko Action. To by mělo být možné nakonfigurovat dle potřeb uživatele, nebude tak sloužit pouze ke zatížení iPhonu, ale třeba i k aktivaci Fotoaparátu nebo Svítilny.

Pokud se nestane něco nečekaného, společnost Apple představí iPhone 15 Pro Max na své akci Wonderlust v úterý 12. září. Očekáváme, že americký technologický gigant představí modely iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: AppleInsider, Sonny Dickson/X

Total
0
Shares