iPhone 14

iPhone 14 se naučí 8K video a v displeji bude mít pilulku

  • Apple letos u svých telefonů vsadí na špičkový 48Mpx fotoaparát
  • O rok později přijde řada na periskopický teleobjektiv pro skvělý zoom

Na tradiční podzimní akci Apple představí novou generaci svých iPhonů. Zřejmě největší inovací bude displej bez typického výřezu, ve kterém se jinak nachází přední fotoaparát a senzory pro Face ID. Nový iPhone 14 přinese menší oválný (pilulkový) průstřel a změní se i rozlišení hlavního fotoaparátu. Upozornil na to server TrendForce.


Nepřehlédněte: iPhone 14 podraží a líbit se vám to nebude. Apple zvedne ceny


iPhone 14 se skoro vyrovná androidům

Zatímco výrobci telefonů s operačním systémem Android pokračují v honbě za megapixely, Apple u svých prémiových mobilů už několik let zůstává na skromných 12 Mpx. Rozlišení fotoaparátu změnil v historii zatím jen dvakrát (z 5 Mpx na 8 Mpx a z 8 Mpx na 12 Mpx). Na letošek prý ale připravuje zásadní změnu.

 

Podpora 8K videa a pixel binning

Pokud se tvrzení TrendForce zakládá na pravdě, v roce 2022 konečně zvýší rozlišení hlavního fotoaparátu a iPhone 14 bude vybaven 48Mpx snímačem, což přinese možnost natáčet 8K video. Nový hlavní senzor by měl podporovat také spojování čtyř sousedních pixelů do jednoho (tzv. pixel binning).

iPhone 13 Pro a fotoaparát
iPhone 13 Pro a fotoaparát. Zdroj: Storres Jay Rmx / Unsplash

Jinými slovy to neznamená, že snímky pořízené novým iPhonem 14 budou mít velikost 48 Mpx, ale v základu bude rozlišení opět 12Mpx. Fotky budou ale více prokreslené a hlavně detailnější za zhoršených světelných podmínek.

Zdroj náhledové fotografie: Howard Bouchevereau / Unsplash.

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Můžete někdo říct vývojářům ať ty foťáky nedělají vystouplé? Člověk pak musí na takový telefon musí shánět kryt jenom proto aby se mu neodřel zadní fotoaparát při pokládání a dalších manipulacích.

Comments are closed.