iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za ně nechá dobře zaplatit. Má cenu dávat desetitisíce za nový telefon?

  • Díky špičkovému 48Mpx fotoaparátu se iPhone 14 naučí natáčet 8K video
  • Apple také zmenší postranní rámečky a do OLED displeje přidá pilulku

Letos na podzim se dočkáme uvedení nových iPhonů. Zřejmě největší inovací bude displej bez typického výřezu, ve kterém se jinak nachází přední fotoaparát a senzory pro funkci Face ID. Změní se i rozlišení hlavního fotoaparátu.


Nepřehlédněte: Obluda na nebi: největší letadlo na světě úspěšně otestovalo nosič pro hypersonický dron Talon


V roce 2017 Apple představil první iPhone (model X) s výřezem v horní části displeje, do kterého schoval čelní kameru a potřebné senzory. Ani po pěti letech se ho nevzdal, vloni ho jen trochu zmenšil.

Letos však výřez definitivně zmizí, ale jen u variant Pro, které v nabídce společnosti představují prémiové modely. Novinkou bude pilulkový průstřel, kam firma schová veškerou elektroniku potřebnou pro bezpečné biometrické odemykání telefonů.

Dle známého tipéra @Shadow_Leak, který působí na Twitteru, nabídne nový iPhone 14 Pro 6,1palcový displej technologie OLED s rozlišením 2 532 × 1 170 px a adaptivní obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. Co rok, to nový procesor a s ním spojený nárůst výkonu. Letos bychom v srdci telefonu měli najít 4nm čip Apple A16 Bionic.

Telefon bude mít opět 6 GB operační paměti a stejně jako loni má být v prodeji ve variantách se 128, 256 a 512 GB /1 TB úložiště pro data. Apple má u novinek zmenšit postranní rámečky, aby se iPhony 14 více přiblížily současným trendům a změnit materiál u bočního rámu: údajně snad použije slitinu namísto nerezu, takže telefony by mohly být lehčí než současné modely.

Na zadní straně bude mít iPhone 14 Pro fotoaparát se třemi čočkami a očekává se, že primární snímač zvýší rozlišení z 12 Mpx na 48 Mpx a nabídne podporu natáčení videa v rozlišení 8K. Kromě toho bude zařízení upraveno také v rychlém nabíjení a očekává se, že bude podporovat 35W rychlé nabíjení.

Apple letos zákazníkům patrně nabídne největší designovou změnu od roku 2017. Mnozí proto mají tušení, že se to neblaze promítne do doporučených cen – meziročně nejspíše dojde ke zdražení.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
28
Shares