iPhone 14

iPhone 14 oproti loňsku razantně podraží, ale příznivci Applu budou stejně hýkat blahem

  • Pro Apple rozbít prasátko?
  • iPhone 14 Pro oproti loňsku razantně podraží!

Nedá se nic dělat, ale Apple nám brzy sáhne hlouběji do peněženky a vážně se to nebojí udělat. O tom, že letošní řada jablečných telefonů iPhone 14 podraží, se spekuluje už několik týdnů. Že k tomuto nepopulárnímu kroku nakonec opravdu dojde informují tipéři z čínského mikroblogu Weibo, který je obdobou amerického Twitteru.


Nepřehlédněte: Na skládce leží počítačový disk s bitcoiny za čtyři miliardy. Smetiště pomůže prohledat umělá inteligence


Apple z lidí vytáhne víc peněz

Apple vydělává tolik peněz, že byste je ani nedokázali spočítat. Ale to pochopitelně neznamená, že nechce víc. Chce! Potvrzují to whistlebloweři z čínského mikroblogu Weibo, kteří se dostali k prezentaci amerického výrobce. V jednom ze slajdů, který vypadá stoprocentně věrohodně, je uvedena cena iPhonu 14 Pro.

V základní verzi 128 GB telefon začíná na 9 999 jüanech, což je o tisíc jüanů více (3 550 Kč), než tomu bylo v případě iPhonu 13 Pro. Apple plánuje zdražit i další paměťové varianty tohoto smartphonu, a to o stejnou částku.

iPhone
Zdroj: JESHOOTS-com / Pixabay

A jak se zdražení promítne do finálních cen? iPhone 14 Pro by mohl v provedení 128 GB začínat na 32 490 korunách. Větší model iPhone 14 Pro Max se stejnou kapacitou pak zřejmě bude startovat na 35 490 korunách. Jak na tom bude oficiální česká cena, to zatím známo není.

Zdraží iPhone 14?

Jedinou jistotou v tuto chvíli je, že příští týden budou představeny čtyři verze nových iPhonů 14. Dvě v základní řadě a dvě v prémiové. Můžeme se těšit především na nové fotoaparáty, vylepšenou selfie kameru s rozpoznáváním obličeje, nový rychlejší procesor A16 Bionic a u variant iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max i na nový design displeje, kdy v jejich případě nevkusný výřez (notch) nahradí pilulkový průstřel.

Apple plánuje zveřejnit veškeré detaily ohledně nových telefonů ve středu 7. září. A pokud se nestane nic nečekaného, do prodeje je pošle v pátek 16. září.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: BL

Total
0
Shares