iPhone 14

iPhone 14 nezná svou finální cenu ani výbavu. Analytici tápou

  • iPhone 14 se představí už příští měsíc
  • Jakou bude mít cenu a kapacitu paměti?

Cenová politika Applu nebyla k zákazníkům nikdy shovívaná. Americká firma si jede to svoje a za své produkty si nechává pořádně zaplatit. Platit to samozřejmě bude i pro chytré telefony iPhone 14, kterých se dočkáme začátkem příštího měsíce.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kamery v Kremlu. Už zase! Slyšíme a vidíme vás, jsme vaše noční můra, vzkázali


Stane se iPhone 14 bestsellerem?

Ačkoliv jsou chystané novinky od Applu stále tajemstvím, bývá zvykem, že z neoficiálních informací se dá s předstihem složit docela jasný obrázek toho, co se chystá. Apple plánuje zveřejnit veškeré detaily ohledně nových telefonů ve středu 7. září. A pokud se nestane nic nečekaného, do prodeje je pošle v pátek 16. září.

Za několik týdnů budou představeny čtyři verze nových iPhonů 14. Dvě v základní řadě a dvě v prémiové. Můžeme se těšit především na nové fotoaparáty, vylepšenou selfie kameru s rozpoznáváním obličeje, nový rychlejší procesor A16 Bionic a u variant iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max i na nový design displeje, kdy v jejich případě nevkusný výřez (notch) nahradí pilulkový průstřel.

Chytrý telefon Apple iPhone
Zdroj: Daniel Romero

Výkonnější, s lepším fotoaparátem a pilulkou

V uplynulých dnech se objevily spekulace, že Apple telefony meziročně zdraží, zároveň ale někteří analytici předpokládají, že současně navýší základní kapacitu uživatelského úložiště z aktuálních 128 GB na dvojnásobek, tedy 256 GB.

Do těchto divokých konspiračních teorií ale teď nečekaně hodil vidle Jeff Pu, analytik a člověk, který se plete jen málokdy. Pu tvrdí, že se k němu nedostaly žádné informace o navýšení cen, takže teoreticky by nové telefony mohly začínat za stejných částkách jako jejich předchůdci a základní kapacita bude opět 128 GB.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares