iPhone 15

To nerozdýcháte! iPhone 14 dostane fotoaparát s „neskutečnými“ 48 Mpx

  • Apple prý letos nasadí 48Mpx fotoaparát
  • iPhone 14 by mohl natáčet i 8K video

Předesílám, že nadpis je malinko míněn ve škodolibé nadsázce, ale k věci. Na tradiční podzimní akci Apple představí novou generaci iPhonů. Zřejmě největší inovací bude displej bez typického výřezu, ve kterém se jinak nachází přední fotoaparát a senzory pro Face ID. Nový iPhone 14 přinese menší oválný (pilulkový) průstřel a změní se i rozlišení hlavního fotoaparátu.

iPhone 14 opět lepší

Zatímco výrobci telefonů s operačním systémem Android pokračují v honbě za megapixely, kalifornský podnik u svých prémiových mobilů už několik let zůstává nižších hodnotách. Pokud se nepletu, rozlišení fotoaparátu změnil v historii pouze dvakrát (z 5 Mpx na 8 Mpx a z 8 Mpx na 12 Mpx). Jenže letos může být všechno jinak, jak na Twitteru odhaduje populární analytik Ming-Čch’ Kchuo.


Nepřehlédněte: iPhone 14 podraží a líbit se vám to nebude. Apple zvedne ceny


Možná dorazí i 8K

Takže, jestli poměrně přesný tipér nekecá, Apple osadí iPhone 14 větší 48Mpx kamerou. A i zde platí přímá úměra: vyšší rozlišení = větší velikost. Kchuo avizuje, že by měl oproti tomu, který má iPhone 13, nabobtnat až o třetinu.

Samo sebou, že tento tweet nezůstal bez odezvy. Někteří respondenti hýří nadšením už jen kvůli faktu, že se bude vylepšovat, jiní poukazují na to, že je ve hře i pixel binning. A objevily se i škodolibé názory, že konkurence je stále neúprosně dál. Jaký je váš názor? Dáte letošním iPhonům šanci?

Zdroj náhledové fotografie: Howard Bouchevereau, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Megapixely nejsou vše. Důležitá je i kvalita. Mám 108MPx u svého Xiaomi 11T Pro, ale na fotkách je po přiblížení vidět šum i za dne. Takže pokud je Apple bude mít kvalitní, tak je to fajn. Pokud ztratí kvalitu…

  2. Ale já mám kameru foťák také 48 Mpx a stal jen 5 000Kč. Za mě nic moc.

Comments are closed.