Výřez u telefonu iPhone

iPhone 14 bude vypadat jinak. Apple chystá zásadní designovou změnu

  • Face ID u iPhonů zůstane, přesune se ale z výřezu pod displej
  • U nového iPhone 14 fotoaparát Apple schová do průstřelu

Příchod iPhonu 14 očekávají nejspíše desítky milionů applistů z celého světa. Po letech okoukaného designu totiž přijde zcela nový přístroj s displejem bez typického výřezu, ve kterém se jinak nachází přední fotoaparát a senzory pro Face ID.


Nepřehlédněte: Apple válcuje Čínu. iPhone je nejprodávanější telefon na světě


Průstřel je veřejné tajemství

Odvážnou designovou změnu předpovídá analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF International Securities a také Mark Gurman, redaktor Bloombergu, který se specializuje na produkty Apple. Ve svém nejnovějším podcastu Power On odhalil, že očekává, že některá zařízení Applu budou mít v roce 2022 průstřel v displeji.

Displej s výřezem používá Apple už od roku 2017, kdy představil iPhone X. Do podlouhlého prostoru společnost schovala přední fotoaparát a zejména potřebné senzory pro funkci Face ID, která slouží pro bezpečné odemykání telefonů.

Doposud Apple nové trendy vytrvale ignoroval a androidí konkurence v posledních letech přišla s několika způsoby, jak se s čelním foťákem vypořádat. Výrobci nejčastěji využívají takzvaný průstřel, kdy fotoaparát schovají do malé černé tečky, která je v displeji sotva postřehnutelná.

iPhone 13 Pro Max
iPhone 13 Pro Max (Zdroj: FONETECH.CZ)

Face ID pod displejem iPhone 14

Letos už bude vše jinak i u Applu. Nástupci loňských iPhonů 13 mají opustit pět let starý design čelní plochy a zbavit se nevzhledného výřezu displeje. Namísto něj mají přijít s řešením, které jako první představil Samsung. A funkce Face ID, která slouží pro odemykání jablečných telefonů 3D skenem obličeje? Ta se přesune z výřezu displeje přímo pod displej. Mark Gurman odhaduje, že Touch ID v budoucnu uvidíme pouze u iPhonů nižší třídy, tedy iPhone SE a Face ID pod displejem dostane poprvé celá nová řada iPhone 14.

Total
7
Shares