iPhone 14

iPhone 14 nakonec Alway On Displej dostane. Za oblíbenou funkci si ale připlatíte

  • Apple vloni přestavil novou řadu iPhone 13
  • Ta lákala na několik mezigeneračních změn
  • Always On Displeje se však uživatelé nedočkali
  • iPhone 14 jej mít bude, ale jen formou exkluzivity

Pokud si dobře vzpomínám (a vy dozajista také), ještě dlouho před loňskou premiérou se hojně spekulovalo, že právě tato modelová řada dostane „AOD“.

iPhone 13 zůstal na ocet

Jde o funkci, kterou mají androidové telefony roky rokoucí, nehledě na to, že v praxi je zaužívaná ještě mnohem déle. Mám takové tušení, že ji dokonce jako první představila Nokia před více jak dvanácti lety.

Každopádně, nakonec byla situace taková, že iPhone 13 Always On Display nenabídl. Ne, že by nemohl, když beru v úvahu fakt, jaké obrazovky aktuální série používá. Jen na to Apple zřejmě z „dobrého důvodu pozapomněl“.


Nepřehlédněte: Krutá realita elektromobilů. V USA pod nápory odpoledních veder auto nenabijete


iPhone
Ilustrační / Omar Al Ghosson, Unsplash

Always On Display, byť sebeúspornější, si přesto z baterie ukrojí nějaké to procento (údajně jedno i dvě za hodinu, ale to je stejně diskutabilní). V tomto duchu panoval obecný názor, že právě snaha o lepší optimalizaci byla důvodem, proč se Apple bezhlavě do novinky nepouštěl.

Změní to iPhone 14?

TechRadar s odvoláním na server MacRumors informuje, že letos tomu bude jinak. Nová modelová řada iPhone 14 funkci nakonec nabídne, pakliže vezmeme první nástřely v rámci iOS 16.

To je ta dobrá zpráva. Web dodává, že principiálně by neměla být příliš vzdálená tomu, co léta znají uživatelé Androidu. AOD by měl však zahrnovat nejen čas, notifikace nebo další specifická upozornění, ale i widgety či dynamické efekty.

Bohužel, nebude pro všechny. TechRadar avizuje, že tahle funkcionalita bude vlastní jen vrcholným verzím iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Tímto krokem chce Apple posílit diverzifikaci základních a vybavenějších modelů.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / FONETECH.CZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Prémiové funkce jen pro prémiové modely. Hlásím, že rozumím…

Comments are closed.