iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro přijde o dobíjecí konektor. Takto vypadá

  • Nové rendery odhalují předčasně podobu mobilu iPhone 13 Pro
  • Nové jablíčko přijde o nabíjecí port, zredukuje se velikost notche
  • Apple vylepší fotoaparát a dodá procesor Apple A15

Pokud letos na podzim nenastane konec světa, což je v tuto chvíli nepravděpodobné, dočkáme se nové řady iPhonů. Firma z Cupertina údajně připravuje nástupce všech čtyř loňských modelů. Chybět by tedy neměl ani následovník iPhonu 12 mini, který je nejméně oblíbený ze současné generace telefonů od Applu; u většiny hlavních prodejců představovaly jeho prodeje pouze 4 až 5 % ze všech prodaných „dvanáctek“.


Psali jsme: iPhone 13 dostane funkci z 12 let starého mobilu Nokia


Menší výřez displeje?

Nejvybavenějšími z letošní nabídky budou iPhone 13 Pro a iPhone 13 pro Max. A právě prvně jmenovaný telefon odhalují nejnovější rendery. Opět za nimi stojí nizozemský web LetsGoDigital. Změn oproti loňské generaci zřejmě nebude mnoho. Rozhodně ne tolik, jak by si mnozí přáli. Na první pohled má chystané Pro menší „notch“. Po redukci jeho rozměrů volají jablíčkáři několik let. Apple evidentně naslouchá.

Na čelní straně Apple použije úsporné AMOLED LTPO displeje od Samsungu, které se budou pyšnit zvýšenou obnovovací frekvencí dosahující hodnoty až 120 Hz. Obnovovací frekvence bude adaptivní – bude se tedy přizpůsobovat aktivitě uživatele. Velkou novinkou bude příchod funkce Always-on, tedy zobrazení času a různých notifikací i na vypnuté obrazovce.

Výsoký výkon obstará nový 5nm čipset Apple A15 Bionic, který umožní komunikací přes 5G a Wi-Fi 6. Posun vpřed nastane i v případě hlavního fotoaparátu. Všechny čočky budou schovány za safírovým sklem, které je takřka nemožné poškrábat. Fotoaparát umístěný na zadní straně nebude tolik výrazný; vyčnívat „přes hranu“ by měl minimálně.

Konec Ligtning portu?

Potěší, že Apple letos nebude dělat rozdíly mezi iPhone 13 Pro a variantou Max, oba mobily mají fotit stejně. Pakliže se na rendery podíváte pořádně, můžete si všimnout, že chybí Lighning konektor, který slouží pro synchronizaci dat a hlavně nabíjení iPhonů. Je známo, že se Apple chystá na dobu „bezkonektorovou“. Jsou na to ale připraveni zákazníci?

Total
10
Shares