iPhone 13 Mini

iPhone 13 KAUZA: výřez není o tolik menší! No a co

  • Apple včera představil zbrusu novou modelovou řadu
  • iPhone 13 je tak trochu sázkou na jistotu
  • Doslova trnem v oku je pak samotný “menší” výřez v displeji

Apple si včerejší večer s přehledem urval pro sebe. V rámci dlouho očekávaného eventu představil svoji nejnovější modelovou řadu iPhone 13. Ta se opět skládá ze čtyř telefonů: iPhonu 13 Mini, klasického “třináctky” a vybavenějších variant 13 Pro a 13 Pro Max. Telefony mezigeneračně nepatrně povyskočily, přesto než samotná výbava spolu s cenou, světem nejvíce rezonuje výřez v displeji.

iPhone 13 má i nemá menší výřez!

Proč? Protože je menší, ale ne dost, a hlavně je o kousílínek vyšší, čti tlustší, protože takto jej často označuje spousta (nejen) českých serverů. Uvádět konkrétní jména stejně jako kritizovat konkurenci by bylo krajně neprofesionální, takže se tomu záměrně vyhnu širokým obloukem, ale jedna věc mi přece jen nedá.


Nepřehlédněte: Zapomeňte na iPhone 13. Takhle fantasticky má vypadat iPhone 14


autorův údiv
Autorův hraný údiv nad tím, že Apple hraje ohledně výřezu levou

Skutečně stojí ten “notch” za tolik povyku? Nemyslím si, aniž bych chtěl chraňbůh Apple hájit. Mně osobně vadí jiné věci. Líbí se mi výkroj v displeji? Ne, nelíbí. Na druhou stranu je fér dodat, že s ohledem na pokročilé biometrické ověřování, kterému se v minulosti přiblížil snad jen Huawei, těžko může fungovat v kamerce umístěné pod displejem, jak někteří navrhovali, alespoň prozatím.

Jsou horší věci…

Takové řešení je dobré víte na co: zatím na nic. Takže pokud to jinak nejde, zapřisáhlí jableční fanoušci s tím prostě musí žít a ostatní vlastně taky. A vzít si do ruky metr a vykřikovat, že je sice výkroj o půl centimetru menší, ale o 2 milimetry vyšší už mi přijde jako totální sci-fi. Je “iksypsilon” věcí, které vnímám, že by “jabko” mohlo dělat jinak (i cenotvorbu), ale řešit výřez?

Total
1
Shares