Google Chrome

Internetový prohlížeč Chrome mohou zneužít hackeři. Neodkládejte aktualizaci

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje velkou bezpečnostní chybu

Na pozoru by se měli mít všichni uživatelé internetového prohlížeče Chrome od společnosti Google. Obsahuje totiž závažnou bezpečnostní chybu, kterou mohou zneužít hackeři. Tvůrci naštěstí již vydali bezpečnostní záplatu.


Nepřehlédněte: Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace Viber


Prohlížeč je možné zneužít

Chyba má označení CVE-2022-1364 a je kritická. To jinými slovy znamená, že ji lze zneužít ke zhroucení prohlížeče, spuštění logických chyb nebo dokonce ke spuštění libovolného kódu.

Hackeři díky tomu mohou na dálku počítač zotročit a využít jej k DDoS útokům, případně mohou samozřejmě i odposlouchávat komunikaci uživatele, která na počítači probíhá. Takový stroj se pak klidně bez vědomí uživatele může stát součástí botnetové sítě.

V případě automatických aktualizací se uživatelé Chromu nemusejí o nic starat. Pokud je však tato funkce vypnuta, je nutné navštívit Nastavení = > O aplikaci Chrome a update stáhnout a nainstalovat manuálně.

Neodkládejte aktualizaci

Společnost Google doporučuje všem uživatelům Chrome co nejrychleji aktualizovat. Platí to pro platformy Windows, Linux a macOS. Bezpečnostní nedostatek se týká i prohlížečů založených na Chromiu, tedy browserů Microsoft Edge, Brave a Vivaldi. Jejich uživatelé by nad aktualizací také neměli dlouho přemýšlet.

Jedná se o třetí závažnou chybu prohlížeče Chrome, kterou Google letos opravuje. Před několika týdny vydal opravu kritické chyby, která umožnovala 0-day útok prostřednictvím V8 JavaScriptového enginu.

Zdroj náhledové fotografie: deepanker70 / Pixabay

Total
0
Shares