Elektřina

Internetem se šíří nový hit. Zpomalené video ukazuje fascinující výboje elektřiny

  • Takhle vypadají výboje elektřiny
  • Zpomalené záběry nemají obdoby

Zpomalené záběry prostě fascinují. Vidět to, co bylo dřív lidským očím skryté, je s novou technikou čím dál jednodušší. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak vypadají výboje elektřiny, tak je tu konečně odpověď. Postaralo se o ní známé duo Slow Mo Guys zaměřující se na zpomalená videa.


Nepřehlédněte: Netflix se snaží přesvědčit české uživatele, aby s nikým nesdíleli svůj účet. Poslal jim vysvětlující zprávu


Výboje elektřiny

Performeři, kteří si říkají The Slow Mo Guys, se proslavili klipy, které jsou natáčeny pomocí rychlokamery. Zatímco v předchozích případech namlsaným divákům nabídli fascinující videa, která ukazovala roztočený vrták namočený do barev, želatinu po zásahu tenisovou raketou, plamenomet plivající oheň nebo vystřel z taseru, v nejnovějším díle své show spojili síly s youtuberem Mehdim z kanálu ElectroBOOM, aby předvedli, jak ve zpomaleném záběru vypadají jiskry a výboje elektřiny.

Slow Mo Guys se znovu předvedli

„Na našem kanálu jsme s elektřinou moc věcí nedělali,” říká Gavin Free ve videu. „Čekali jsme, až budeme mít přístup ke dvěma různým věcem najednou.“ Jaké věci to byly? Nová kamera a asistence Mehdiho, který do experimentu zapůjčil svou Teslovu cívku a Marxův generátor. The Slow Mo Guys pak vše natočili rychlostí 1,75 milionu snímků za sekundu a výsledek je bez přehánění skvělý.

Klipy populárního dua sbírají na YouTube pravidelně miliony zhlédnutí a ani toto není výjimkou. Od zveřejnění před pěti dny jich má na kontě už přes 1,3 milionu.

Zdroj náhledové fotografie: Israel Palacio / Unsplash, zdroj: IE

Total
0
Shares