Instagram

Instagram zjistí váš skutečný věk z videa. V Česku nasadí umělou inteligenci, ale nehrozí vážná bezpečnostní rizika?

  • Instagram v Česku pozná, kolik vám je skutečně let
  • Výkonnou umělou inteligenci neoblafnete

Instagram představil nové způsoby ověřování, zda je uživatel dítě nebo plnoletý. V loňském roce vyzval uživatele, kteří datum narození neuvedli, aby tak učinili, pokud chtějí službu používat i nadále. Ověření věku u dospívajících je nově možné dvěma způsoby: Nahráním snímku občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán, nebo pomocí nové funkcionality, která rozpozná věk uživatele ze selfie videa obličeje.


Nepřehlédněte: Instagram v Česku spustí nové bezpečnostní funkce pro rodiče a teenagery


Instagram si posvítí na váš věk

Meta chce znát věk uživatelů, aby jim Instagram mohl umožnit trávit čas a konzumovat obsah přiměřený jejich věku. Ověřování věku lidí na internetu je složitý problém, se kterým se potýká celé technologické odvětví.

Společnost Meta (dříve Facebook) se na toto téma již delší dobu zaměřuje a nyní přichází s novinkou, která věk uživatelů určí s chirurgickou přesností. O co se jedná? Pokud se nyní někdo pokusí na Instagramu upravit své datum narození z mladší 18 let věku na plnoletost, Instagram ho požádá o ověření.

  1. Nahráním občanského průkazu, který bude po 30 dnů zabezpečen na serverech společnosti Meta a poté smazán
  2. Nahráním video selfie obličeje
Instagram
Zdroj: Claudio Schwarz / Unsplash

Umělá inteligence vše rozpozná

„Pokud se uživatel rozhodně nahrát video selfie, jeho videosnímek je sdílen pouze se společností Yoti, která je držitelem certifikačního schématu Age Check a předním poskytovatelem ověřování věku,“ tvrdí zástupci Instagramu a pokračují: „Umělá inteligence odhaduje věk na základě rysů obličeje. Funkcionalita nedokáže rozpoznat identitu, ale soustředí se pouze na věk. Chceme, aby každý používal Instagram způsobem, který odpovídá jeho věku, což znamená, že potřebujeme vědět, kolik má daný uživatel let.“

Zatímco v případě nahrání občanského průkazu společnost Instagram uvádí, že ke smazání fotografie dojde po 30 dnech, u videa nemáme jistotu žádnou a co se se souborem později stane vzbuzuje jen samé otázky.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: Instagram

Total
0
Shares