Instagram

Instagram v Česku spustí nové bezpečnostní funkce pro rodiče a teenagery

  • Meta oznamuje nové funkce pro sociální síť Instagram
  • Potěší rodiče, kteří získají lepší kontrolu nad svými dětmi

Čeští rodiče a jejich potomci se na Instagramu dočkají nových funkcí, které jim pomohou vytvořit bezpečnější prostředí. Novinky dnes oznámila společnost Meta, bezpečnostní opatření vznikla ve spolupráci s odborníky a již několik měsíců fungují v USA, teď postupně dochází i k jejich zavádění v Evropě.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence možná zničí lidstvo, varují vědci. Svět by vypadal jako ve filmu Terminátor


Bezpečnější Instagram?

Rodiče budou mít nově možnost získat dohled nad instagramovým účtem svého dítěte, a to po přijetí pozvánky, kterou rodič či dítě odešle. Dostanou tak přehled například o tom, koho dospívající uživatel sleduje, kolik času tráví na sociálních sítích nebo mít možnost stanovit přestávky a denní limit používání Instagramu.

Spolu se zmíněnými funkcemi Meta otevírá Rodinné centrum. Jde o vzdělávací stránku, která rodičům pomůže s lepší orientací v online světě a současně poskytne rady, jak se svými dětmi správně hovořit o online tématech.

Instagram
Zdroj: Claudio Schwarz / Unsplash

Lepší rodičovská kontrola

Nové možnosti získají i samotní teenageři. Aby zefektivnili čas strávený na Instagramu, testuje Meta novou funkci „nudge”. Pokud se dospívající uživatel věnuje v online prostoru stále stejnému tématu, tato funkce bude zasílat upozornění s podněty na jiné téma. Dojde také k rozšíření funkce „Připomenutí přestávek”, která už dnes uživatele upozorňuje na nadměrný čas strávený na sociálních sítích. Tato upozornění budou mít podobu Reels, ve kterých budou vystupovat mladí tvůrci.

Zmíněné nové funkce sice dovolují rodičům větší dohled nad dospívajícími, ale současně je zachována jejich autonomie. Novinky budou od září dostupné ve Velké Británii, Francii a Německu. Během podzimu ji budou moci využít rodiče i teenegaři ve zbytku Evropy, a tedy i V České republice a na Slovensku.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: Meta, Economic Times

Total
0
Shares