Čistička vzduchu Förnuftig

IKEA Förnuftig je superlevná čistička vzduchu do bytu

  • Prodejce IKEA jde s dobou a proto uvádí na trh čističku vzduchu Förnuftig, která je určena pro malé prostory, má zároveň i nízkou spotřebu energie
  • Zákazníkům ji nabídne za 1299 Kč a zároveň slibuje, že cenově dostupné budou i náhradní filtry
  • Na českém trhu bude v prodeji od 1. března

„Při vývoji čističky Förnuftig bylo naší prioritou, aby měla samotná čistička i filtry nízkou cenu. V dnešní době hodně lidí o čističce vzduchu vůbec neuvažuje, a to zejména ti, kteří bydlí v malých prostorech. Měli jsme to stále na paměti a čističku jsme přizpůsobili prostorům o velikosti kolem 10 metrů čtverečních. Přitom jsme využili méně materiálu, a to nám umožnilo snížit cenu,“ vysvětluje Henrik Telander z IKEA of Sweden, který byl za vývoj tohoto výrobku zodpovědný.

Vrátí zdravý a čistý vzduch do vašeho bytu

Znečištění vzduchu v interiéru představuje velké zdravotní riziko, které může způsobit problémy se srdcem, mrtvici, onemocnění dýchacích cest i rakovinu. Čistička proto obsahuje dva filtry. Předfiltr odstraňuje z ovzduší větší částice, jako jsou vlasy, chlupy a prach. Další filtr pak zajistí odstranění menších vzdušných částic (s velikostí do 2,5 um), například prachu a pylu. Dokoupit bude možné také filtr, který odstraňuje z ovzduší různé plynné nečistoty, jako jsou těkavé organické látky nebo formaldehyd, ale také nepříjemné pachy například z kouření nebo kuchyňské výpary.

Čistička vzduchu Förnuftig
Čistička vzduchu Förnuftig | foto: IKEA

Snadné používání a nízká cena

IKEA slibuje snadnou údržbu i jednoduché ovládání. Uživatelům stačí vybrat si požadovanou rychlost ventilátoru podle druhu činností, které právě v domácností probíhají. V závislosti na rychlosti ventilátoru se spotřeba zařízení pohybuje mezi 2,5 W a 19 W.

Čistička vzduchu Förnuftig bude od 1. března v prodeji v černé nebo bílé barevné variantě za cenu 1 299 Kč. Náhradní filtr pevných částic bude stát 149 Kč, filtr plynných nečistot 249 Kč.

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Vypadá báječně, nejen cenou ale i designem. Zajímavá.

Comments are closed.