Ideální telefon

Ideální telefon neexistuje. Kdyby ano, byl by to tento?

  • Velikost, výkon, cena i další výbava
  • Je o často skloňovaná témata
  • Pojďme poskládat ideální telefon

Doba se mění a s ní i trendy. Co bylo skvělé před pár lety, nemusí nutně platit nyní. Telefony jsou obecně výkonnější, dražší, a hlavně větší. Spousta uživatelů možná oprávněně remcá, ale faktem zůstává, že malé mobily nikdo moc nechce. Dost se o tom sice mluví, ale čísla hovoří jasně.

Dneska jedině „pádlo“

Na jednu stranu se to dá pochopit. Na smartphonech trávíme čím dál víc času, každý centimetr úhlopříčky navíc se počítá. Na tu druhou se posouvají i hranice toho, co jsme schopni na denní bázi snést nebo spíše akceptovat. Dneska se totiž každý ohání termínem „kompaktní“ pro zařízení, které má téměř 16 centimetrů na výšku. Přesto se pár výjimek na trhu stále najde.


Nepřehlédněte: iPhone 14 podraží a líbit se vám to nebude. Apple zvedne ceny


Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 (Zdroj: FONETECH.CZ)

Každé však většinou něco chybí. Asus Zenfone 8 je prcek, ale úplně mu nevěřím. Galaxy S21 je doslova tak akorát, jenže se mi nelíbí kapacita baterie, rychlost nabíjení a ani fotoaparáty. Takže, jak by měl takový ideální telefon vypadat?

Výkonný kompaktní telefon

Hned zkraje se budu opakovat. Jsem pro rozměry Galaxy S21. Velikost kolem 15 centimetrů je super. Jistě, pokud jste náruživý hráč, tady u vás nejspíš narazím. Taky jsem měl možnost držet v ruce pár herních kousků řady Black Shark od Xiaomi nebo pádla ASUS ROG. Zejména ty druhé jsou vážně skvělé, ale zkuste den, co den v kapse tahat protáhlou čtvrtkilovou cihlu.

Displej? Klidně do 6,2 palce, stačí Full HD+ rozlišení (je vážně tak akorát) se 120 hertzy a zvýšenou odezvou na dotyk. Ten bych si vypůjčil od Black Sharku nebo Nubie Red Magic, jen menší. Procesor? Vím, že aktuálně frčí high-endy, ale po několika zkušenostech bych vybral spolehlivý Snapdragon 870.

Realme GT Neo2
Realme GT Neo2 (Zdroj: FONETECH.CZ)

65W nabíjení, větší baterie

Dále určitě 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti (plus podpora MicroSD jako milý bonus). Akumulátor? Ten si s dovolením vezmu od Realme GT Neo2 (recenze). Má kapacitu 5 000 mAh a zvládne dobíjet rychlostí 65 wattů. Do plna za půl hodiny je více než fajn, a to nemluvím o tom, že pár potřebných procent zvládne i rychleji.

Bezdrátové nabíjení? Ale proč ne! Nemusí být 50 W, vystačím si s 25 W. A teď fotoaparáty. Xiaomi? Ne. Samsung? Samá voda! A vyhnu se i Huawei nebo OnePlus. Vypůjčím si fotosestavu od krasavce Vivo X60 Pro (recenze). Hlavní 48Mpx snímač (se špičkovou světelností f/1.5 a gimbal OIS) spolu s 13Mpx teleobjektivem (2× optický zoom) a 13Mpx ultra-širokáčem fotí vážně skvěle.


Čtěte také: Spotify zařadil zpátečku. Vymodlená funkce nakonec nebude


Vivo X60 Pro
Vivo X60 Pro (Zdroj: FONETECH.CZ)

Rozumně nastavená cena

Záměrně nezmiňuji 5G (až na výjimky snad samozřejmost), hodil by se 3,5mm jack, stereo reproduktory i voděodolnost stejně jako nejnovější Android 12. Nadstavba? Velmi sympatické je mi One UI od Samsungu včetně podpory. A cena? 12 990 Kč včetně daně a není co řešit.

Brali byste takový mobil nebo máte jiné preference? Napište nám!

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Jonas Leupe / Unsplash

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Určitě bral 🙂 ale nikde není 😀 Přeji úspěšný den

  2. Mám Huawei Mate 43 PRO, přijímá na 4G a 5G a mám problém. V bydlišti v Orlové T-mobile, Vodafon a O2 vysílač 2G. Bylo mi divné, že se zasekává např. youtube a jiné obrazové sekvence. Dneska mne napadlo si to ověřit na mobilu a nevěřil svým očím. V 28 tis. městě a připojení 2G, když se uvádí standard LTE v 99% v republice a budování 5G. Co s tím jako spotřebitel mohu udělat?

Comments are closed.