Kalina, laser

Hvězdné války realitou. USA testují laserové dělo jako z budoucnosti, které zasáhne každý cíl

  • Vrchol vojenské techniky?
  • USA zkouší energetickou zbraň

Američané mají v arzenálu superzbraň. Laserové dělo DEIMOS dokáže likvidovat bezpilotní letouny, hypersonické rakety i střely z minometu. Přesně a rychle! Nedávné testování nového energetického kanónu budoucnosti předčilo všechna očekávání, píše server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo: Tyto telefony Xiaomi nečekaně dostanou MIUI 14. V Česku je mají desetitisíce lidí


Laserové zbraně jsou nyní pro mnoho zemí na seznamu priorit, protože dynamika vedení války se v posledních několika letech rychle změnila. Místo toho, aby protivníci hledali sofistikovanější a dražší možnosti útoku, spoléhají se nyní na levné bezpilotní letouny, které lze použít ve velkém počtu.

Laserové dělo zlikviduje dron, letadlo i raketu

Nejnovějším příkladem je ruská invaze na Ukrajinu. Po měsících útoků pomocí tanků a letadel Rusko začalo využívat íránské roje dronů, které se zaměřují na klíčovou infrastrukturu. Boj proti těmto jednorázovým útočným prostředkům, které mohou být nasazeny ve stovkách a dokonce tisících kusů, může obraně napadené země způsobit velké problémy. A to nehovoříme o tom, že provoz protiraketové obrany je velice finančně nákladný.

Paprsek smrti trefí objekt velikosti minci

Americký kanón DEIMOS vypadá jako z filmu Hvězdné války a podle expertů může způsobit skutečnou revoluci v budoucích konfliktech, protože nepotřebuje žádnou munici. Neviditelný paprsek laseru o výkonu 50 kW dokáže navíc zasáhnout cíl o velikosti mince, který se pohybuje rychlostí světla.

Systém společnosti Lockheed Martin dokáže sestřelovat více typů vzdušných hrozeb, včetně dronů, letadel, hypersonických raket a minometných granátů. Další výhodou laserové obrany jsou neomezené zásoby munice a nízká hlučnost. A cena za jeden výstřel? Naprostý pakatel (asi 100 korun).

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. “Neviditelný paprsek laseru o výkonu 50 kW dokáže navíc zasáhnout cíl o velikosti mince, který se pohybuje rychlostí světla.” Myslíte to opravdu vážně? Nebo jen přepisujete hloupou chybu v původním bulvárním článku, která fakticky popírá teorii relativity..?

  2. Tak zase jeden z příspěvků k míru v americkém podání.

  3. No…jen nesmí být zataženo nebo cíl pod vodou…😀

Comments are closed.