Atlas, robot

Humanoidní robot Atlas se pohybuje lépe než člověk. Bez mrknutí oka udělá salto vzad

  • Dvounohý robot Atlas překvapuje dokonalými gymnastickými cviky
  • Salto na závěr parkourové tratě už je pouze třešničkou na dortu

Roboti pojmenovaní Atlas z dílny firmy Boston Dynamics předvádějí neuvěřitelné kousky. Své dovednosti prokázali na parkourové trati. Kromě skoků na různých plošinách překvapili i fantastickým saltem vzad. Upozornil na to twitterový účet H0W_THlNGS_W0RK.


Nepřehlédněte: Čeká nás vzpoura strojů? Umělá inteligence může způsobit jadernou katastrofu, myslí si vědci


Atlas je mrštný jako lasička

To, co uvidíte ve videu, vás zcela určitě nadchne a zároveň překvapí. Klip totiž ukazuje, že robot nemusí být nudný neohrabaný stroj, jak si mnoho lidí stále myslí. Vývoj strojů v posledních letech akceleruje, žene se mílovými kroky dopředu a výkony robotů už nejsou daleko tomu, jak si to představují autoři sci-fi filmů. Stojky, kotouly, otočky nebo výskoky, to vše bez jediného zaškobrtnutí. No věřili byste tomu?

Uděláte takové salto vzad?

Humanoidní robot Atlas americké technologické společnosti Boston Dynamics dokáže precizně provádět gymnastická cvičení, aniž by o něco zakopl nebo zavrávoral. Dvounozí roboti upalují po překážkové dráze jako zkušení parkouristé, nedělají jim problém zkosené plochy, od nichž se odráží, skoky, velmi efektní překonání překážky s opřením paže a na závěr nechybí ani efektní salto vzad. Tito super roboti se pohybují jako lidé. A možná i lépe.

Americká společnost Boston Dynamics má na svém kontě řadu robotů s nejrůznějšími schopnostmi. Kromě Atlase má v portfoliu např. mulu pro americkou armádu s názvem WildCat nebo rychlého gepardího robota.

Stroj nazvaný Cheetah dokázal v laboratoři běžet rychlostí téměř 30 kilometrů v hodině a stal se tak nejrychlejším robotem na světě. Velkou pozornost veřejnosti vzbudil i model Spot, což je asi vůbec ten nejpopulárnější robot Boston Dynamics. Jedná se o „pejska“, který dokáže skákat přes švihadlo i manipulovat s předměty.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Boston Dynamics, zdroj: H0W_THlNGS_W0RK, Boston Dynamics

Total
0
Shares
1 komentář
  1. To už je asi rok starý video 😁 Ale Atlas válí, až z toho jde strach.

Comments are closed.