P40 Pro+ a EMUI 11

Huawei už neví kudy kam, vydal osekanou verzi P40 bez podpory 5G

  • Nabídka Huawei se rozrůstá o recyklovaný P40 bez podpory 5G sítí
  • Ostatní výbava zůstává identická s původním modelem z loňského roku

Jestli se od Huawei v poslední době něco čeká, tak to je uvedení nové řady P50. Ještě než k tomu ale dojde, máme tu překvapivé oznámení o vydání nové verze téměř rok starého P40. Jediným rozdílem oproti dříve vydanému modelu je, že „novinka“ nepodporuje 5G sítě, byť stále obsahuje čipset Kirin 990.


Psali jsme: Huawei P50 Pro+ bude novým králem! Jeho foťák zvládne 20× optický zoom


Huawei P40 4G se v Číně začne nabízet od zítřejšího dne v modrém a stříbrném barevném provedení zhruba za 13 400 korun bez daně (cca 15 000 s DPH). Nebylo zatím nikým potvrzeno, zda čínská jednička svůj nový telefon přiveze i do Evropy, podle nás by to ale nedávalo moc smysl. P40 nepodporuje Google služby a bez 5G konektivity by ho konkurence slupla jako malinu.

Jinak i osekaný P40 nadále nabízí kvalitní 6,1palcový OLED displej s Full HD+ rozlišením a pilulkovým průstřelem pro 32Mpx selfie kamerku a IR ToF snímač. V zadní části telefonu najdeme excelentní 50Mpx senzor po boku 16Mpx širokáče a 8Mpx teleobjektivu s trojnásobným optickým zoomem. Softwarovou stránku reprezentují stárnoucí operační systém Android 10 společně s prostředím EMUI 10.1.

Po sepsaní článku nám to nedalo a schválně jsme se podívali  do nabídky nákupního rádce Heureka.cz, abychom zjistili, kolik dnes P40 vlastně stojí. Nejlevnější autorizovaný e-shop nabízí telefon za 13 990 korun.

Co vy na to, je to málo, tak akorát nebo nesmyslně moc? Napište nám do komentářů!

Total
0
Shares