Huawei spouští soutěž AppsUP

Huawei spustil soutěž pro vývojáře AppsUP, láká na pořádný balík peněz

  • Huawei ohlásil letošní ročník soutěže AppsUP
  • Na vývojáře čeká finanční odměna 200 000 dolarů
  • Registrace je možná od 10. června do 20. srpna

Společnost Huawei spustila každoroční soutěž v inovaci aplikací Huawei Mobile Services (HMS) s názvem AppsUP. Cílem programu je inspirovat vývojáře z celého světa k vytváření aplikací a podpořit digitální inovace.


Psali jsme: Huawei Watch 3 Pro: Unboxing a první pohled na systém Harmony OS


Soutěžící AppsUP se budou podílet na inovacích lokalizovaných aplikací v ekosystému HMS společnosti Huawei, aby jejich uživatelům nabídli všechny výhody chytrých služeb. Do soutěže se můžou zapojit účastníci z regionů Evropa (tedy i z Česka a Slovenska), Tichomoří, Latinská Amerika, Blízký východ & Afrika a Čína – letošním tématem je „HMS Innovate for All“ (Inovace HMS pro všechny).

AppsUP láká na tučné odměny

Soutěž dává talentovaným vývojářům příležitost dosáhnout na prestižní ocenění a získat peněžní odměnu ve výši až 15 000 dolarů, tedy 314 000 korun, přičemž celkový fond odměn činí milion dolarů. K dispozici bude také komplexní technická podpora, která pomůže otevřít nové dveře v oblasti inovací. Soutěž je otevřena všem, od studentů a začínajících vývojářů až po zkušené profesionály.

Soutěž se v loňském roce setkala s velkým zájmem, zapojily se do ní přes tři tisíce týmů z více než 170 zemí. K vidění byly tisíce aplikací HMS, které pokrývaly všechny potřeby každodenního života v oblastech zdraví a fitness, vzdělávání, ochrany životního prostředí, dopravy nebo veřejné bezpečnosti.

Mezi loňské vítěze se zařadil Catrobat, neziskový projekt z kategorie ‘Best app’ pro Pocket Code, který vyvinul vlastní aplikaci vedoucí teenagery i dospělé ke kódování, nebo švédský Runbit, motivující uživatele k aktivnímu životnímu stylu, z něhož se zároveň stane zábavná hra.

Huawei spouští soutěž AppsUP
Huawei spouští soutěž AppsUP | foto: Huawei

Účastníci letošního ročníku AppsUP budou moci soutěžit v několika dalších kategoriích, například o cenu Tech Women’s Award (představenou poprvé), Excellent Student Award nebo Best HMS Core Innovation Award. Kromě finančních odměn získají finalisté také propagaci své aplikace v obchodě Huawei AppGallery.

Jak se zúčastnit

Zájemci se můžou registrovat do soutěže prostřednictvím oficiálních webových stránek od 10. června do 20. srpna. Zaregistrovat se leze buď jako jednotlivec, nebo jako tým až o třech členech.

Všechny aplikace musí být vyvinuty s využitím vybraných funkcí HMS Core a odeslány ke kontrole prostřednictvím webové stránky soutěže do 18. srpna. Dvacet nejlepších aplikací z každého regionu dostane prostor ve veřejném hlasování prostřednictvím webové stránky soutěže a Huawei AppGallery. Určující bude počet hlasů a stažení, které každá práce z užšího výběru obdrží od veřejnosti. V říjnu představí finalisté své aplikace na regionálních akcích odborným porotcovským komisím, které určí vítěze.

Další informace o soutěži AppsUP najdete na webových stránkách Huawei AppsUP.

Total
11
Shares