Huawei MateBook 14 AMD

Huawei představuje nejnovější MateBook 13. Má slušný výkon, vyskakovací webkameru a krásný design

Huawei zažívá v posledních letech přerod v elektronického giganta, v jeho nabídce tak nalezneme například notebooky, které se nyní výrobce chystá nabízet i v Česku. Dnes zástupci společnosti oficiálně představili českou variantu nejnovějšího MateBooku 13, kompaktního a snadno přenosného notebooku v celokovovém designu.

MateBook 13 disponuje 13palcovou obrazovkou s rozlišením 2K, tedy 2 160 x 1 440 pixelů, poměrem stran 3:2 a stoprocentním pokrytím barevného prostoru sRGB. Mimochodem rámečky okolo obrazovky jsou tenké pouze 4,4 mm.

O grafický výkon se stará čip Radeon Vega 8, pracovní tempo dále udává čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 5 3500u. Operační paměti je 8 GB a úložištěm se stane, dle preferencí uživatele, buď 256GB nebo 512GB PCIe solid-state disk (SSD). Rozměry kompaktního počítače činí 286 x 211 x 14,9 mm a hmotnost je 1,31 kilogramu.

MateBook 13 | foto: Huawei

Rychlé dobíjení a zapnutí jedním stisknutím tlačítka

Mezi další charasteriky MateBooku 13 patří vyskakovací webkamerka schovaná v klávesnici, rychlé nabíjení, podsvícená klávesnice nebo čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku. Čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku kombinuje hned dvě akce. Jedním stiskem se totiž MateBook 13 nejen zapne, ale zároveň i odemkne.

Baterie má kapacitu 41,8 Wh a podle výrobce zajistí až dvanáct hodin přehrávání videa ve Full HD rozlišení. Adaptérem s výkonem 65W, který je přibalen k počítači, lze nabíjet nejen samotný notebook, ale i jakékoli jiné zařízení kompatibilní s nabíjením přes USB-C, telefony Huawei s funkcí SuperCharge se pak z tohoto adaptéru budou nabíjet za nejkratší možnou dobu.

Bohaté softwarové funkce

Notebook přináší mnoho zajímavých inovací i v oblasti softwarových řešení. Jedním takovým řešením je také Huawei Share. Jde o balík funkcí, které mimo jiné umožňují rychlou a snadnou výměnu souborů mezi chytrými telefony Huawei a notebooky MateBook. Kromě pohodlného posílání souborů se Huawei Share hodí na ovládání telefonu prostřednictvím periferií počítače nebo na ovládání telefonu na obrazovce notebooku.

V rámci akce chytré hodinky zdarma

MateBook 13 bude na českém trhu k dispozici od 27. července v prodejní síti Datart, od začátku září pak u všech českých obchodníků. Doporučená koncová cena zařízení bude 21 999 Kč a zákaznici, kteří si MateBook 13 pořídí v rámci zaváděcí akce, do konce srpna dostanou od Huawei navíc jako dárek chytré hodinky Huawei Watch GT 2e.

Total
0
Shares