Huawei P50 Pro

Huawei P50 dostane 90W supernabíječku, firma už ale pokukuje po 200 W

  • Díky 90W adaptéru bude nabíjení mobilů bleskovou záležitostí
  • Huawei ho přibalí k nadcházejícímu top modelu P50

Společnost Huawei na napilno. Nejen že připravuje uvedení nových vlajek série P50, ale podle vždy dobře informovaného tipéra DigitalChatStation, který působí na mikroblogu Weibo, čínský gigant pracuje na novém systému nabíjení. Jeho nová 90W nabíječka bude schopná nabít kompatibilní telefon během několika málo minut.


Psali jsme: Huawei chystá mobil s výjimečnou technologií


U některé z nových vlajek?

Dosavadním maximem technologie Huawei SuperCharge je 66 W a použita je např. v telefonech Mate 40 Pro a Nova 8i. Znamená to, že uvidíme 90W kabelové nabíjení v chystaném top modelu P50?

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | foto: vlastní

Nabíjení z říše snů

Čínská organizace 3C nedávno odhalila nové zařízení (čti mobil) s rychlým 66W kabelovým nabíjením. Mohlo by se jednat o 4G (LTE) variantu P50 s čipsetem Snapdragon 888, přičemž vrcholné 5G provedení s čipy Kirin 9000 by mohlo nabídnout právě novou 90W nabíječku. Této hypotéze nahrává skutečnost, že Huawei už dříve uvedl, že podzimní řadu Mate letos vynechá. Tím pádem by modely série P50 byly jeho jedinými vlajkami v roce 2021. Žádný jiný produkt, ve kterém by demonstrace nového typu nabíjení dávalo smysl, nás v redakci vůbec nenapadá.


Psali jsme: Nová vlajková loď od Huawei nabídne extrémně rychlý systém nabíjení


Huawei pomalu mění názor

Pokud si pamatujete, během uvedení řady Mate 40 generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Richard Yu uvedl, že společnost testovala 120W kabelové nabíjení a dokonce i 200W, ale kvůli obavám o kapacitu baterií ve smartphonech se rozhodla s nasazením nové generace SuperCharge zatím počkat. Nedávno však firma získala certifikaci pro 135W nabíječku, takže 90W nabíječka bude jen mezistupněm a v budoucnu se můžeme těšit na ještě rychlejší 135W a nakonec i 200W nabíjení.

Total
50
Shares