Huawei Mate X

Huawei chystá mobil s výjimečnou technologií

  • Huawei připravuje smartphone s foťákem pod displejem
  • V uplynulých dnech podal patent u čínské organizace CNIPA

V následujících měsících se stále častěji budeme setkávat se smartphony s předním fotoaparátem schovaným pod displejem. ZTE Axon 20 představený koncem loňského roku byl demonstrátorem, že je možné takový mobil vyrobit, ale jinak vůbec ničím nezaujal. První poddisplejová kamera v testech propadla.


Psali jsme: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Huawei schová foťák pod displej

Integrovat fotoaparát pod displej se u svých vybraných smartphonů chystá také Samsung (v modelu Galaxy Z Fold 3), Xiaomi a nově také čínský Huawei. Naznačuje to nově podaný patent u Čínské národní správy duševního vlastnictví (CNIPA), na který upozornil nizozemský web Letsgodigital.org.

Huawei jako Honor a naopak

Smartphone by měl dostat plochý (rovný) displej s poddisplejovou selfie kamerkou, dále také 3,5mm audiojack a na zadní straně sestavu tří fotoaparátů. Při pohledu na patentový nákres je patrné, že se chystaný Huawei nápadně podobá Honoru X20 SE, byť obě společnosti už několik měsíců spolu prakticky nic nepojí (na konci roku 2020 došlo k prodeji Honoru).

Na druhou stranu víme, že design finálního produktu se od návrhu v patentu často liší, takže pokud se Huawei s kamerkou pod displejem někdy podívá do obchodů, může (anebo nemusí) vypadat úplně jinak.

Total
1
Shares