Huawei P50

Huawei P50 bude fotografické monstrum

  • Žádné troškaření. Nový P50 bude mít ohromný fotoaparát
  • Jako systém dostane Harmony OS, který nahradí Android

Vypadá to, že Steve Hemmerstoffer alias tipér @OnLeaks je v dobré náladě a tak tu máme další várku renderů. Ty tentokrát zobrazují nový Huawei P50, tedy základní model v nadcházejí řadě vlajek čínského výrobce. S modelem P50 Pro bude sdílet proměnu zadních fotoaparátu, jehož senzory narostou do nebývale velkých rozměrů.

Už včerejší rendery vrcholového modelu řady P50 Pro naznačily, že se Huawei nebojí experimentovat. A na stejné vlně se sveze i model P50. Ale pěkně popořádku.


Psali jsme: Huawei P50 Pro šokuje fotoaparátem, nic podobného jsme ještě neviděli


P50 dorazí s plochým displejem

Zepředu by měl P50 nabízet plochý 6,3palcový displej s Full HD+ rozlišením. Hemmerstoffer prozrazuje, že telefon bude o 8 mm vyšší a 3 mm širší než předchůdce P40.

Na rozdíl od lépe vybaveného P50 Pro nenabídne infraport na horní hraně a ani 3,5mm audiojack pro připojení drátových sluchátek, zato nebude chybět reproduktor. Na spodní hraně telefonu najdeme druhý repráček a konektor USB-C pro připojení telefonu k nabíječce a synchronizaci dat s počítačem.

Předpokládaná výbava

  • Snímač otisků prstů pod displejem
  • Duální reproduktory

Ohromný fotoaparát

Zadní strana odhaluje pohled na masivními senzory, tedy alespoň na poměry smartphonů. V jednom kruhu bude uschován hlavní snímač s dosud neupřesněným rozlišením. Vespodu, v druhém kruhu, bude umístěn zbytek fotoaparátů (telefobjektiv, šorokáč a možná i snímač ToF).

Huawei P50 by měl pohánět moderní 5nm procesor Kirin 9000 a operačním systémem bude Harmony OS, tedy Huawei vyvíjená náhrada za Android. K oficiální premiéře řady chytrých telefonů P50 má dojít na přelomu března a dubna.

Huawei P50

Total
1
Shares