HarmonyOS

Huawei P30 a P30 Pro získávají finální HarmonyOS

  • Finální verze HarmonyOS míří na starší Huawei P30 a P30 Pro
  • Kdy operační systém obdrží globální verze telefonů?

Chytré telefony Huawei P30 a P30 Pro, které jsou velmi oblíbené i mezi českými uživateli, získávají finální verzi operačního systému HarmonyOS 2.0. Upozornil na to server HuaweiCentral.


Psali jsme: Huawei P50 dostane osekaný Snapdragon 888, kvůli sankcím USA


Firmware pro oba smartphony nese označení 2.0.0.135 a je dostupný jak pro betatestery se starší verzí HarmonyOS, tak i pro lidi, jejichž telefony běží stále na systému Android 10 s prostředím EMUI 11.

Možná se ptáte, kdy bude HarmonyOS 2.0 pro telefony Huawei P30 a P30 Pro dostupný i v Evropě, potažmo v České republice. Už dříve jsme psali, že letos se majitelé stávajících smartphonů žádné aktualizace nedočkají.

Huawei potřebuje svůj ekosystém ladit a doplnit o služby, které budou dávat smysl i na západních trzích. K distribuci HarmonyOS mimo Čínu tak výrobce zatím nic netlačí.

P30 Pro
P30 Pro | foto: Huawei

Psali jsme: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Huawei přitom HarmonyOS nevnímá jen jako náhradu za jemu znepřístupněný Android, ale také jako cestu k široké škále vzájemně propojených chytrých zařízení. Systém už se objevil v chytrých hodinkách Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro a nasazen bude i v nové řadě smartphonů P50, k jejichž oficiálnímu představení dojde 29. července.

Total
1
Shares