Huawei P30 Pro

Huawei P30 a P30 Pro dostávají nadstavbu EMUI 11

  • Dalšími telefony s finální verzi EMUI 11 jsou P30 a P30 Pro
  • Aktualizace má označení 11.0.0.138 a velikost 1,81 GB

Společnost Huawei oznámila, že začala rozesílat uživatelské prostředí EMUI 11 na globální varianty chytrých telefonů série P30, tedy na modely P30 a populární P30 Pro. Ty se, jak známo, prodávají také v České republice a na Slovensku. Na zprávu upozornil server HuaweiCentral.com.


Psali jsme: Huawei přechází na chov prasat, kvůli sankcím USA


Osvěžme si trochu paměť. Oba telefony vstoupily do prodeje se systémem Android 9 Pie a nadstavbou EMUI 9.1. Později dostaly EMUI 10, které přineslo poměrně dost nových vychytávek, a posléze na ně doputovalo i EMUI 10.1. V listopadu loňského roku pak výrobce spustil beta testování EMUI 11 a uvedl, že finální verze „jedenáctky“ na oba mobily dorazí ještě během prvního čtvrtletí 2021.

A protože se čas neúprosně krátí, máme tu nyní oficiální potvrzení od Huawei, že distribuce EMUI 11 právě započala. Jako obvykle, může to nějakou dobu trvat, než update pokryje všechna zařízení na globálním trhu. Náš redakční P30 Pro zatím dostupnost nové aktualizace nehlásí. Kdo ví, třeba budete mít větší štěstí. Přejděte do Nastavení => Systém a aktualizace => Aktualizace softwaru

Jaké jsou novinky v EMUI 11?

EMUI 11 přináší na telefony Huawei spoustu vylepšení. Zmiňme například přepracovaný always on displej (AOD), intuitivnější multitasking a práci v režimu Multi-Window, Super Notepad, který je kompatibilní napříč telefony a zařízeními Huawei, inteligentní titulky, aktuální zabezpečení nebo novou správu oprávnění.

Total
1
Shares