Huawei Nova 9

Huawei Nova 9: jak šel čas s lifestylovou řadou telefonů

  • Huawei Nova 9 míří do Česka
  • Je to povedený, stylový telefon
  • Jak se modelová řada vyvíjela v čase?

Huawei Nova 9 jde v těchto dnech na českém trhu do prodeje. Nabízí elegantní design, perfektní pracování, slušný fotoaparát, a hlavně velmi rychlé 66W dobíjení. Naše hodnocení tohoto stylového smartphonu si můžete přečíst v recenzi zde. Pojďme si nyní v rychlosti shrnout, jak se v minulosti populární lifestylová řada vyvíjela v čase.

Lifestylová řada

Vše začalo na podzim 2016, kdy čínský brand přestavil telefon Huawei Nova. Ten lákal na kompaktní rozměry (141,2 × 69,1 × 7,1 mm), hezký vzhled, pokročilé funkce, de facto představoval takový průsečík vychytávek z vlajkových řad a rozumně nastavené ceny. Jako celek to fungovalo skvěle a v Česku si smartphone našel spoustu fanoušků.

Huawei Nova
Huawei Nova | foto: Huawei

Později do tuzemských obchodů zamířil model Nova 2. Opět lákal na unibody kovovou konstrukci s velmi malou tloušťkou, která se dostala pod 7 milimetrů. Telefon poháněl osmijádrový procesor Kirin 659 od Huawei a měl velkorysou 4GB operační paměť. Výrobce kladl velký důraz i na fotografické schopnosti. Na zadní straně už se nacházel duální fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů a světelností f/1.8, který doplňoval 8megapixelový snímač. Čelní kamerka pak nabídla na svou dobu obrovské rozlišení 20 megapixelů.

V roce 2018 došlo k uvedení modelu Nova 3. Telefon měl 6,3palcový displej s notchem pro selfie kamerku a další potřebné senzory. Výkon zajišťoval dnes už legendární procesor Kirin 970 s 4GB operační pamětí. Díky své protáhlé konstrukcí mobil krásně zapadl do dlaně a pozornost poutala i lesklá zadní strana, která se v závislosti na dopadajícím světle měnila doslova před očima. Šlo o krásný stylový mobil s 24Mpx hlavním fotoaparátem.

Huawei Nova 3
Huawei Nova 3 | foto: Huawei

V Česku se prodával i odlehčený Huawei Nova 3i. Ačkoliv se jednalo o osekanou variantu modelu Nova 3, přesto měla co nabídnout a jednalo se o dobrého zástupce běžné střední třídy. I Huawei Nova 3i spadal do rodiny mobilů s výřezem v displeji.

Co se procesoru týče, byl zde použit zcela nový Kirin 710 a odlehčením prošly i foťáky. Na zadní straně byla duální sestava s rozlišením 16 Mpx a 2 Mpx. A dva snímače měl telefon i vepředu v duálním průstřelu – šlo o kombinaci 24Mpx a 2Mpx snímače. Cena Nova 3i byla stanovena na 8 499 Kč.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Huawei Nova 9
Novinka v celé své kráse | foto: FONETECH.CZ

Časem se do ČR dostali i další nástupci, kteří jen potvrdili, že tato série je nejen odbornou veřejností vnímána velmi pozitivně. Naposledy se u nás prodával Huawei Nova 5T, který byl na dlouhou dobu i poslední. Jednalo se o velký hit vyšší střední třídy. Ve výbavě měl telefon 6,26palcový displej s rozlišením FHD+, procesor Kirin 980 a 6 GB operační a 128 GB uživatelské paměti.

Vzadu byl fotoaparát se čtyřmi snímači a podporou umělé inteligence, která se starala o nastavení parametrů pro snímanou scénu. Hlavní snímač nabízel rozlišení 48 Mpx, širokoúhlý 16 Mpx a v podlouhlém fotomodulu byly i dva pomocné 2Mpx snímače pro speciální makro snímky a pro hloubku ostrosti. Nyní, po menší odmlce, se výrobce s osvědčenou značkou vrací.

Huawei Nova 9

Všechno důležité je detailně popsané v naší recenzi. Obecně se však dá říct, že design nového Huawei Nova 9 se fakticky povedl, tělo je krásně tenké a na 120Hz OLED displej se parádně dívá. Potěší i 66W nabíjení (adaptér je součástí balení) nebo přehledná a svižná nadstavba EMUI 12. A potom je tu hlavní 50Mpx fotoaparat, který občas cvakne fotku, jako kdyby pocházela z mnohem dražší vlajky. A skvělé je i to, že s Novou 9 lze bez problémů bezkontaktně platit NFC čipem v obchodě pomocí systému Curve Pay. Aplikaci si stačí stáhnout z AppGallery a během pár minut vše nastavit.

Na úplný závěr dodejme, že Huawei Nova 9 se prodává v předprodeji od 21. 10. do 31. 10. za cenu 12 999 korun a zákazníci dostanou ke smartphonu klasická sluchátka FreeBuds 4 zdarma jako dárek.

Total
50
Shares