Huawei Mate 50

Huawei Mate 50: brutální výkon, skvělý foťák a obří baterie

 • Huawei Mate 50 o sobě dává znovu vědět
 • Vlajková řada nakonec dorazí až v roce 2022
 • Co o novince zatím víme a na co se můžete těšit?

Huawei Mate 50 byl zkraje jara jedním z nejvíce diskutovaných vlajkových telefonů. První úniky, rendery i nástřely specifikací dávaly tušit, že nová vrcholná řada může být naprostá bomba. Bohužel, nejen díky koronaviru, restrikcím jakožto důsledkem sporu s USA, ale i současné stagnaci na trhu s polovodiči byla premiéra odložena až na rok 2022. Od té doby je doslova ticho po pěšině.


Huawei Mate 50 – Klíčové specifikace

 • Konstrukce: kov + sklo
 • Displej: 6,8″, Super AMOLED, 120Hz, Quad HD+
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 898, 8 jader, max. takt 3,09 GHz
 • Paměť: RAM: 8/12 GB, vnitřní paměť: 128/256/512 GB
 • Fotoaparát: 50 Mpx hlavní, 64Mpx periskop, 13 Mpx ultraširokáč, ?
 • Konektivita: 5G, LTE, WiFi 6, Bluetooth 5.2, NFC
 • OS: Harmony OS 3.0
 • Baterie: 7 000 mAh (Mate 50 Pro)
 • Dobíjení: 66 W drátové, 50 W bezdrátové
 • Dostupnost v ČR: ?
 • Cena: ?

Huawei Mate 50 dorazí se zpožděním

Když čínský výrobce na konci července představil po roční pauze novou dvojici top modelů Huawei P50 a P50 Pro, zdálo se, že je znovu v centru technologického dění. Jenže krátce po premiéře se užil svých pět minut slávy a jak přišel, tak i odešel. Přitom obě novinky jsou špičkové stroje, disponují vysokým výkonem, prvotřídní konektivitou, jenže nemají 5G a jsou stále bez Google služeb.

A teď zpátky obloukem k chystanému “Mejtu”. Toho se s téměř stoprocentní jistotou dočkáme až příští rok. Aktuálně se čím dál hlasitěji z Číny ozývá, že znovu spojí své síly s Qualcommem, a tentokrát i s podporou nejrychlejších sítí. Tak teď pozor! Je to malinko jinak. Zaprvé, Huawei se s ním nikdy nerozešel, novinka P50 budiž toho důkazem (má Snapdragon 888, varianta LTE).


Nepřehlédněte: Huawei vezme trh s mobily útokem. Chce být znovu světovou jedničkou


Qualcom Snapdragon 898
Qualcom Snapdragon 898 bude raketa | foto: ilustrační

Nejrychlejší Snapdragon v historii

Zadruhé, i když novinka skutečně dorazí s novým Snapdragonem 898, americký výrobce zajistí pouze procesor, 5G anténu si musí Číňan obstarat sám. Nedávno se na to konto vyrojily zprávy, že Huawei a čínský průmysl postupuje ve vývoji 5G rychleji, než se očekávalo. To by znamenalo, že představení Huawei Mate 50 skutečně nabírá reálné kontury.

Potud to zatím vážně nevypadá špatně, ale teď ty horší zprávy. Podpora Googlu? Zapomeňte! Tohle téma je nejspíš nadobro u ledu. Operační systém? “Starý známý” Harmony OS, nejspíš ve verzi 3.0. Co bude za půl roku nebo dokonce za rok, je těžké odhadnout, třeba se Huawei podaří různé lapsy jako je například bezkontaktní placení do té doby vyřešit. Pojďme se podívat na specifikace.

Špičkový displej, obří baterie

Čipset zhruba známe, a co displej? V případě Huawei Mate 50 se předpokládá osazení jemným 6,8palcovým Quad HD+ OLEDEM se 120Hz obnovovací frekvencí. Varianta Pro se blýskne novějším, a hlavně úspornějším LTPO panelem, ostatní parametry zůstávají beze změny. V tomto směru novinka snese srovnání s nejtvrdší konkurencí.

Základní varianta by měla v maximální konfiguraci nabídnout 8 GB RAM a 256GB úložiště, Pro verze až 12 GB (spekuluje se i o 16 GB) RAM a 512 GB vnitřní paměti. Baterie? Tak to je docela masakr. Tipéři totiž predikují obří akumulátor s kapacitou 7 000 mAh! Ten by měl stejně jako v případě Huawei P50 podporovat 66W drátové a 50W bezdrátové dobíjení.

Huawei P50
Huawei P50 Pro je nejlepší fotomobil planety

Naprosto přelomový fotoaparát

@HoiINDI se už v dubnu nechal slyšet, že na zadní straně Huawei Mate 50 se mezigeneračně (oproti Mate 40 Pro+) velké designové změny nedočkáme: vidět můžeme opět kruhové uspořádání pěti fotoaparátů včetně periskopu se středem v barvě zadního krytu. V horní části fotomodulu se má nacházet blesk a barevný teplotní senzor.

Jak to nakonec dopadne, ví jenom inženýři a marketéři čínské značky. Faktem zůstává, že i s objektivy, které by si vypůjčil od sesterského modelu Huawei P50 Pro, by ostudu určitě neudělal. Vždyť jde aktuálně o nejlepší fotomobil na světě podle expertů z labiny DxOMark!

Total
7
Shares