Huawei logo

Huawei vezme trh s mobily útokem. Chce být znovu světovou jedničkou

  • Huawei navzdory embargu z USA zůstává optimistou
  • Také pokročil ve vývoji vlastního 5G čipu
  • Proslýchá se, že v příštím roce chystá velký návrat

Huawei po roční odmlce na konci července představil novou modelovou řadu P50. Dvojice telefonů je už pár týdnů k mání na domácím trhu. Jestli budou novinky dostupné i u nás? Přesný termín dosud nepadl, nicméně značka se této variantě vůbec nebrání. Dlouhodobý problém, však přetrvává: pokud spoléháte na Google služby, kvůli americkým sankcím je v telefonech nenajdete.

Huawei v sevření USA

A dalším hendikepem je chybějící podpora čím dál populárnějších nejrychlejších sítích. Huawei P50 je sice osazen hig-endovým Snapdragonem 888, bohužel v osekané podobě: LTE je naprostou samozřejmostí, 5G z podstaty věci chybí. Z pohledu pokrytí a jeho rozšíření v ČR nejde vyloženě o průšvih, ale problém to zkrátka je.


Nepřehlédněte: Huawei chystá velkolepý návrat. Číňané v roce 2022 obejdou americké sankce


Huawei P50
Huawei P50 zatím bez podpory 5G

A protože kdo nemá 5G jako by nebyl, rozhodl se čínský telekomunikační gigant spoléhat hlavně sám na sebe a domácí technologie. To ostatně potvrzují i nejnovější zprávy. Čína ve vývoji postupuje rychleji, než se očekávalo. Chystá podnik v příštím roce útok na české zákazníky a jejich peněženky?

Závod o 5G i prvenství na trhu

Kuo Pching, předseda správní rady Huawei, v tom má jasno. Odmítá poraženecký postoj a věří v lepší zítřky. Na nedávném briefingu se zaměstnanci se k celé situaci vyjádřil následovně: „Naším aktuálním problémem není neschopnost si jakýkoliv čip navrhnout. Problém je ho vyrobit a s tím nám v současnosti nikdo nepomůže, stojíme na mrtvém bodě.“

A jak vidí budoucnost čínské značky? „I nadále hodláme působit v segmentu mobilních telefonů a s pomocí neustálého pokroku ve výrobě čipů a komponent budeme světovou jedničkou.“ řekl.

Total
1
Shares