Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei hlásí mírně vyšší tržby za rok 2020. Sankcím USA navzdory

  • Huawei uveřejnil finanční výsledky za uplynulý rok
  • Tržby podniku vzrostly jen mírně. Spotřebitelskou divizi drží nad vodou poptávka v Číně

Třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě za celý uplynulý rok zaznamenal jen mírný nárůst tržeb, protože se mu tolik nedařilo kvůli sankcím Spojených států. Tržby čínského koncernu se loni zvýšily o pouhé 3,8 procenta na 891,4 miliardy jüanů, zatímco čistý zisk klesl o 3,2 procenta na 64,6 miliardy jüanů.


Psali jsme: Huawei FreeBuds 4i RECENZE: levné peckovní špunty


Huawei drží sluchátka, hodinky a notebooky

Spotřebitelská divize, která zahrnuje mimo jiné i chytré telefony, loni vygenerovala tržby 482,9 miliardy jüanů, což představuje meziroční nárůst o 3,3 procenta a více než poloviční podíl na celkových tržbách Huawei.

Prodeje táhnou především sluchátka a chytré hodinky, na které se nevztahují americké sankce. Výpadky na západních trzích nahrazuje zejména poptávka v Číně, kde tržby společnosti stouply o 15,4 procenta na 584,9 miliardy jüanů.

Chtějí se zbavit konkurence?

Spojené státy zařadily Huawei v roce 2019 na tzv. černou listinu, což firmu odřízlo od dodávek životně důležitých technologií a hardwaru. Zákaz vystavil divizi mobilů až takovému tlaku, že byl Huawei nucen prodat sub-brand Honor.

Divize technologických zařízení, která zahrnuje technologie pro budování sítí páté generace (5G), přinesla za rok 2020 tržby ve výši 302,6 miliardy jüanů. Kvůli americkým sankcím nárůst meziročně činil pouze 0,2 procenta.

Total
0
Shares