HarmonyOS

Huawei HarmonyOS hlásí 90 milionů instalací

  • Systém Huawei je alternativou operačního systému Android
  • V roce 2022 se dostane i do Česka, letos je určen pouze pro asijské  trhy

Huawei vyvinul HarmonyOS jako náhradu za Android v důsledku omezení uvalených vládou USA. Jak dokazují nejnovější čísla, nový operační systém má už značný počet uživatelů.


Nepřehlédněte: EMUI 12 oficiálně aneb Harmony OS, ale s Googlem


HarmonyOS má na dosah 100 milionů instalací

Dle Huawei má HarmonyOS už za sebou 90 milionů instalací do stávajících zařízení, která se aktuálně nacházejí na trhu. Převážně na tom čínském, abychom tedy byli přesní. Dá se přitom předpokládat, že k dosažení milníku 100 milionů instalací dojde v nejbližších hodinách (maximálně dnech).

Připomeňme smělý plán Huawei. Ten počítá s tím, že do konce letošního roku na nový systém přejde více než 300 milionů zařízení. To je ambiciózní číslo, ale nezní úplně jako sci-fi, protože HarmonyOS se rychle adaptuje: na začátku června měl popuze 10 milionů instalací, na konci srpna už 70 milionů a během několika posledních dní si připsal dalších 20 milionů instalací.

Chytrý telefon Huawei s Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

Začátkem srpna Huawei uvedl, že HarmonyOS podporuje 65 zařízení Huawei/Honor, později číslo upravil a napsal, že toto číslo vzrostlo téměř na 100. Pod pojmem nicméně podporovaný rozumíme, že software je pro vybrané produkty schválen a připraven, ne nutně, že už došlo k jeho vydání.

Kdy bude v Evropě?

V Evropě se update s HarmonyOS pro stávající telefony a tablety objeví nejdříve v roce 2022. Psali jsme o tom ve zprávě zde. Pokud tak vlastníte některý z podporovaných telefonů Huawei a často kontrolujete, jestli pro něj náhodou už není dostupná aktualizace, můžete s tím přestat a touto otázkou se znovu začít zaobírat až za několik měsíců.

Total
1
Shares