EMUI 12

EMUI 12 oficiálně aneb Harmony OS, ale s Googlem

  • EMUI 12 je nejnovější verze nadstavby od Huawei
  • Na Harmony OS už přešlo více než 10 milionů uživatelů
  • Přítomnost dvou platforem vzbuzuje rozpaky

EMUI 12 je zbrusu nová verze poměrně oblíbené nadstavby z produkce Huawei. Tu čínská značka bez velký fanfár představila včera na svých webových stránkách. Novinka láká na celou řadu vylepšení, ale jednu věc na první pohled nezapře: tu neuvěřitelnou podobnost s Harmony OS2.0, který si odbyl premiéru letos začátkem června.

EMUI 12 – Už jsme se viděli

Vsadím “boty”, že po přečtení titulku mnohé z vás napadlo tohle: Proč píše v souvislosti s EMUI 12 o podpoře Googlu? Vždyť každý přece ví, že Huawei má už dva roky utrum. Souhlasím, ale jen napůl, protože předloňské telefony řady P30 Google služby mají. Stejně tak i reinkarnovaná “Pé třicítka” z loňska, která na náš trh dorazila jako Huawei P30 New Edition.


Psali jsme: Jak aktualizovat hodinky Huawei Watch 3 s HarmonyOS


Takže pokud se výrobce rozhodne aktualizovat právě tyto smartphony (už kvůli evropským zákazníkům se to přímo nabízí), pak titulek sedí jako zadnice na hrnec. Mnohem palčivější otázkou je ale něco jiného: proč vůbec existují dvě takřka stejné mutace? Čínský gigant už několikrát avizoval, že na HarmonyOS přesedlá poměrně brzy a ve velkém, takže co se děje?

HarmonyOS podruhé?

Upřímně, netušíme. Nezbývá než doufat, že Huawei tento tah co nejdříve objasní. Pro vás je v tuto chvíli důležité tohle: EMUI 12 vypadá jako by HarmonyOS z oka vypadlo. Láká na zaoblenější tvary, nové barvy, složky a widgety, překopané notifikace i ovládací centrum, které jsou stoprocentně převzaty ze sesterské odnože.

Stejně jako u ní i s EMUI 12 můžete telefon připojit k počítači nebo notebooku a ovládat Android skrze operační systém Windows. Potěší také funkcionalita zrychleného přístupu k fotkám, videím nebo staženým souborům stejně jako služba MeeTime, jež je obdobou FaceTime od Applu.

Total
8
Shares