Honor Band 6

Huawei Band 6: velký AMOLED displej, měření SpO2 a nízká cena

  • Displej povyrostl na téměř 1,5 palce
  • Nechybí senzor srdeční frekvence a okysličení krve
  • Samozřejmostí je zvýšená odolnost

Společnost Huawei představila nový chytrý náramek, který má funkcemi a cenou za úkol konkurovat Mi Smart Bandu 6 od Xiaomi. Výrobce nenechal nic náhodě a úspěchu podřídil i název. Předchozí generace se prodává pod označením Band 4, ale novinka se dle logiky nejmenuje Band 5. Huawei ji pojmenoval jako Band 6.


Psali jsme: Xiaomi Mi Smart Band 6: větší displej, měření SpO2 a nízká cena


Huawei Band 6 má jemný AMOLED displej

Nový náramek má obdélníkový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,47 palce a rozlišením 194 × 368 pixelů. Huawei uvádí, že se dotykový panel zvětšil mezigeneračně o 148 procent (Band 4 měl jen 0,96palcovou obrazovku).

Huawei Band 6 je lehký (hmotnost jen 18 gramů) a měří 43 × 25,4 × 10,9 milimetru. Na ruce ho téměř nepocítíte. Na výběr bude po zapnutí z mnoha ciferníků k uspokojení individuálního stylu uživatele. Další povedené skiny nabídne aplikace Zdraví (Health).

Nabíjení jednou za 14 dní

Na jedno nabití má náramek fungovat až 14 dní. Při intenzivnějším používání bude nutné nabíjet jednou za 10 dní. Díky podpoře rychlonabíjení by mělo pouhých 10 minut na nabíječce stačit na to, aby se Band 6 dobil na 3 dny provozu. Na 100 % kapacity náramek doplníte za 80 minut, přičemž nabíjení samotné probíhá přes magnetickou kolébku.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 | foto: vlastní

Napěchovaný senzory

Huawei Band 6 je vybaven senzorem srdečního tepu a dokáže změřit rovněž okysličení krve. Díky technologii TruSleep se můžete těšit i na přesné monitorování spánku a funkce TruRelax 2.0 zajistí analýzu míry stresu.

S voděodolností (5ATM) je náramek navržen i pro příznivce vodních sportů, kterým poskytne nejen přehled o spálených kalorií, ale také o skóre SWOLF.

K dispozici má být celá řada cvičících programů i zobrazení různých notifikací z telefonů s Androidem a iOS. Pro připojení mezi mobilem a náramkem slouží technologie Bluetooth 5.0.

Cena a dostupnost

Huawei Band 6 zcela jistě dorazí i do tuzemských obchodů, kam se chystá také Honor Band 6, který právě testujeme. Otázkou pouze je, jakou cenovou politiku obě společnosti zvolí. Kdybychom si měli tipnout, tak by se náramek cenově mohl vejít do 1 300 korun s daní.

Total
1
Shares